miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Korzenna: Roztrzaskany samochód i traktor! [ZDJĘCIA]

0 2 036

W piątek (14 września) doszło do groźnie wyglądającego wypadku w Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna). Samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym, wyniku czego oba pojazdy uległy znacznym zniszczeniom. Wśród podróżujących znajdowało się 7-letnie dziecko, ale na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń!

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Samochód osobowy wjechał w barierę mostu na Lwowskiej! Ranny pasażer, kierowca uciekł [ZDJĘCIA]

 

Około godz. 14:55 w piątek (14 września) na drodze powiatowej Korzenna – Jasienna samochód osobowy oraz ciągnik rolniczy zderzyły się ze sobą. Volkswagen znajdował się w rowie, a traktor zajmował jeden pas drogi w kierunku Jasiennej. Łącznie w pojazdach znajdowały się 4 osoby, w tym 7-letnie dziecko, ale wszyscy wyszli o własnych siłach przed przyjazdem służb ratowniczych. Nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

 

 

Droga była częściowo zablokowana a ruch odbywał się wahadłowo. Z ciągnika rolniczego na drogę nastąpił wyciek oleju silnikowego oraz płynu chłodniczego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Nikt z osób biorących udział w zdarzeniu nie uskarżał się na żadne dolegliwości. W obydwu pojazdach odłączono zasilanie poprzez rozpięcie klem akumulatorów, dodatkowo w samochodzie osobowym zakręcono zawór butli z LPG. Pojazdy zostały usunięte przez służby zewnętrzne a wyciekły podczas załadunku traktora olej usunięto dyspergentem – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

 

 

W zdarzeniu w Lipnicy Wielkiej brały udział zastępy z  JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Jasienna oraz OSP Korzenna. Działania Strażaków trwały cztery i pół godziny.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: PSP w Nowym Sączu, OSP Korzenna KSRG

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź