miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Remont ul. Długosza! Wkrótce wyłączą z ruchu odcinek od Dworca MDA do ul. Mickiewicza [ZDJĘCIA]

2 830

Gruntowny remont ul. Długosza na odcinku od ul. Nawojowskiej do ul. Mickiewicza w Nowym Sączu rozpoczął się 31 lipca. Prace zostały podzielone na kilka etapów, a ostatni z nich rozpocznie się już za niedługo, a dokładnie w środę (19 września).

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Czternaście autobusów niskopodłogowych już jest! Reszta dotrze wkrótce [ZDJĘCIA]

 

Od poniedziałku (17 września) do wtorku (18 września) będzie układana ostatnia warstwa nawierzchni – warstwa ścieralna, na odcinku od ul. Nawojowskiej do Dworca MDA w Nowym Sączu. Ul. Długosza na tym odcinku zostanie wyłączona z ruchu drogowego. Nie będzie wówczas przejazdu ul. Żeromskiego na ul. Długosza.

– Utrudnienia w ruchu potrwają dwa dni. Objazdy zostaną poprowadzone ul. Grodzką – Al. Wolności do ul. Mickiewicza w Nowym Sączu. Natomiast od środy (19 września) nastąpi wyłączenie z ruchu odcinka od Dworca MDA do ul. Mickiewicza – będzie to ostatni etap prac. W tym czasie przejezdny będzie odcinek od ul. Nawojowskiej do dworca MDA – poinformował Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Koszt przebudowy ul. Długosza na odcinku od ul. Nawojowskiej do ul. Mickiewicza w Nowym Sączu wyniesie w sumie ok. 1,3 miliona złotych (w tym prawie 800 tysięcy złotych dofinansowania). Prawdopodobnie już w październiku całość zostanie oddana do użytku.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. ryba pisze

    szkoda tylko że zapomnieli o ścieżce rowerowej bo miejsca na to jest całkiem sporo.

    1. xaxa1212 pisze

      tzn gdzie na polowie pasa jezdni jak na kilińskiego? hahahah

Zostaw odpowiedź