miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łącko: Kierowca w szpitalu po zderzeniu samochodu z autobusem! [ZDJĘCIA]

0 1 177

W czwartek (6 czerwca) ok. godz. 15:30 w miejscowości Zabrzeż w gminie Łącko doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

 

Czytaj również: Łososina Dolna: Trzy osoby poszkodowane po zderzeniu autobusu z samochodem! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że zderzeniu uległy dwa pojazdy, tj. autobus marki Mercedes oraz osobowy Suzuki. Autobusem podróżowało łącznie 12 osób (w tym kierowca), a samochodem osobowym podróżował sam kierujący, który znajdował się z obrażeniami wewnątrz pojazdu. Pojazdy znajdowały się poza jezdnią. Osobowy znajdował się częściowo w rowie i na wjeździe na posesję, a autobus częściowo na poboczu i zjeździe na posesję. Jeden pas ruchu w kierunku Krościenka był zablokowany. Akumulator w samochodzie osobowym został odłączony przez osoby postronne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu prawych drzwi oraz słupka w samochodzie za pomocą narzędzi hydraulicznych. Udzielono pomocy ratownikom medycznym w wydobyciu poszkodowanego na noszach typu deska i przeniesieniu go do karetki. Kierowano wahadłowo ruchem. Usunięto z jezdni pozostałości po zderzeniu – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Zabrzeży zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowy Sączu, OSP Łącko, OSP Czerniec oraz OSP Zabrzeż. Czynności prowadzone przez strażaków na miejscu zdarzenia trwały w sumie ponad godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź