miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Korowód i happening, czyli święto Szkoły Podstawowej nr 2 [ZDJĘCIA]

0 2 503

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej, która znajduje się przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu obchodziła swoje święto. Z tej okazji ulicami miasta przeszedł kolorowy pochód, a na płycie rynku odbył się happening. Uczniowie mogli zaprezentować talenty.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Jarmark Andegaweński w Szkole Podstawowej nr 2 [ZDJĘCIA]

 

Uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Kazimierza rozpoczęła obchody 176-lecia istnienia szkoły, następnie barwny korowód przeszedł przed nowosądecki ratusz, gdzie wystąpili m.in.: Gabriela Gryźlak – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i patronka – królowa Jadwiga.

Monika Oleniacz, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej zachęciła licznie zgromadzoną społeczność placówki do głośnego skandowania na płycie rynku. – SP2 święto ma! Tak się bawi, tak się bawi SP2! – krzyczeli uczniowie wspólnie z nauczycielami.

– Przepełnia mnie wielka radość i duma, że jesteście uczniami Szkoły Podstawowej nr 2. Dumna jestem z tego, że prawie każdego dnia przez radiowęzeł odczytuję Wasze sukcesy i osiągnięcia. Gratuluję każdemu z Was z osobna – zaakcentowała dyrektor Monika Oleniacz.

Przemówienie na płycie rynku wygłosiła również Magdalena Majka – wiceprezydent Miasta Nowego Sącza, która podziękowała uczniom oraz pedagogom za liczne przybycie pod ratusz.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź