miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Muszyna: Trzy osoby trafiły do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym! [ZDJĘCIA]

0 222

W poniedziałek (24 września) ok. godz. 16:32 w miejscowości Żegiestów w gminie Muszyna doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego trzy osoby zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Rozlany płyn chłodniczy na ul. Wąsowiczów stwarzał zagrożenie! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze wojewódzkiej nr 971 doszło do zderzenia dwóch samochodów, tj. osobowego marki Fiat Punto oraz dostawczego Fiat Ducato. Pojazdami podróżowało łącznie cztery osoby. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Wszystkie osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką załóg karetek Pogotowia Ratunkowego. Wystąpił wyciek płynów eksploatacyjnych z samochodów. Ruch drogowy został zablokowany w obydwu kierunkach. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, odpięciu klem z akumulatorów, neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Z jezdni usunięto rozbite części karoserii. Ruch pojazdów był zablokowany przez Policję do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Muszyna, Wierchomla oraz OSP Żegiestów. Czynności strażaków trwały trzy godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź