miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Grybów: 17-latka „wystawiła” kolegów, potem patrzyła jak są katowani!

2 4 589

Takie zachowanie ciężko jest wytłumaczyć. 17-letnia dziewczyna zwabiła trzech swoich znajomych na jeden z parkingów w miejscowości Stróże (gm. Grybów). Tam na młodych mężczyzn czekała już banda opryszków. Dziewczyna stała i przyglądała się brutalnemu pobiciu. Teraz jednak wspólnie ze sprawcami stanie przed sądem. Grożą jej nawet 3 lata więzienia!

 

Czytaj również: Grybów: Mężczyzna oblał się rozpuszczalnikiem i podpalił! W akcji śmigłowiec LPR

 

3 maja ok. godz. 15.00 do Komisariatu Policji w Grybowie zgłosili się dwaj młodzi mężczyźni, którzy twierdzili, że poprzedniego dnia zostali dotkliwie pobici. W rozmowie z nimi, funkcjonariusze ustalili, że w godzinach nocnych zgłaszający udali się wraz z kolegą do Stróż. Po tym, jak zaparkowali samochód na parkingu i wysiedli z auta, zostali napadnięci przez trzech nieznanych im mężczyzn. Sprawcy zaczęli kopać i bić 22-latków oraz 19-latka. Ponadto napastnicy uszkodzili też samochód, którym przyjechała cała trójka, powodując straty na kwotę 3200 złotych – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Pokrzywdzeni nie znali swoich trzech oprawców, jednak grybowscy policjanci, działając operacyjnie, zatrzymali pierwszego z napastników i dziewczynę, która sprowokowała sytuację już 1,5 godziny po otrzymanym zgłoszeniu, a pozostałych dwóch również tego samego dnia po kolejnych dwóch godzinach.

Następnie mężczyźni w wieku 23-lata, 21 lat i 19 lat oraz dziewczyna w wieku 17 lat, która podstępem sprowadziła pokrzywdzonych we wskazane miejsce i przyglądała się pobiciu, zostali osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, a w sobotę 5 maja usłyszeli zarzuty. Wszyscy odpowiedzą za pobicie (art. 158 par. 1 KK), natomiast mężczyźni dodatkowo jeszcze za uszkodzenie samochodu (art. 288 par. 1 KK). Wszyscy przyznali do popełnienia zarzucanych im czynów – dodaje dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Za popełnione przestępstwo dziewczyna może spędzić za kratami 3 lata, a jej kolegom grozi nawet 5 lat.

 

Opr. Marek Jaśkiewicz
Źródło: KMP w Nowym Sączu
fot. Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Tadeusz pisze

    To tzw. „Dilerówa” albo „Typiara”

  2. Miła pisze

    Premedytacja. Następne będzie co?

Zostaw odpowiedź