miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Grybów: 35-letni mężczyzna ukradł skarbonę z kościoła!

0 1 342

W sobotę (16 czerwca) policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży drewnianej skarbony z kościoła parafialnego. Sprawcą występku był 35-letni mężczyzna, który na swoim koncie miał również kradzież laptopa o wartości 3400 złotych.

 

Czytaj również: Krynica-Zdrój: Marihuana ukryta w bieliźnie oraz skradziona biżuteria i pieniądze

 

– 16 czerwca policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie otrzymali informację, że dzień wcześniej jakiś mężczyzna wyniósł z kościoła drewnianą skarbonę, która znajdowała się przy figurze Matki Bożej. Zgłaszający relacjonował, że około 40-letni mężczyzna wszedł do kościoła i skierował się prosto w stronę figury Matki Bożej. Pochylił się, jednak nie po to by klęknąć, ale podnieść drewnianą skarbonę. Wcześniej nią potrząsnął i ze skarboną pod pachą wyszedł z kościoła – poinformowała Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Sprawcą zdarzenia był 35-letni mężczyzna, którego policjanci zauważyli na ul. Kazimierza w Grybowie. Zaczął on uciekać w przeciwnym kierunku, a po zatrzymaniu przyznał się do kradzieży skarbony i wskazał funkcjonariuszom miejsce, w którym ją porzucił. Znajdowała się ona nad brzegiem rzeki Biała. Skarbona umieszczona była w czarnym worku. Mężczyzna przyznał, że wyłamał zamek i zabrał z niej kilka złotych.

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym, policjanci zarzucili mu również kradzież laptopa o wartości 3400 złotych. Takie zgłoszenie miało miejsce 21 maja i już wtedy funkcjonariusze wykonywali czynności z 35-latkiem. Jednak dopiero w trakcie przesłuchań dotyczących kradzieży skarbony mężczyzna przyznał się do popełnienia obu tych wykroczeń. Za popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem oraz kradzieży grozi mu nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP NS, KMP Gdynia (zdjęcia ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź