miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jedna osoba nie żyje, 23 kolejne ewakuowane. Nowe fakty w sprawie dramatycznego pożaru w Nowym Sączu

0 3 290

Dzisiaj w nocy (6 grudnia) około godziny 1:10 jednostki Państwowej Straży Pożarnej zostały zadysponowane do pożaru na ul. Lwowskiej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar mieszkania na parterze w czteropiętrowym bloku wielorodzinnym. Mieszkanie zamieszkiwało 8 osób, 7 ewakuowało się. Kolejnych 16 znajdowało się w pozostałych mieszkaniach. Niestety pomimo podjętych działań ratowniczych życia jednej osoby (około 50-letniego mężczyzny) nie udało się uratować.

Czytaj również: Nie będzie spalarni w Nowym Sączu? Sąd uchylił uchwałę zagospodarowania przestrzennego

– 6 grudnia o godzinie 1.10 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Lwowską. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte było jedno pomieszczenie w trzy pokojowym mieszkaniu znajdującym się na parterze wielorodzinnego, czteropiętrowego, budynku mieszkalnego. Pożar był w fazie rozwiniętej, płomienie wychodziły przez otwory okienne. W chwili zauważenia pożaru w mieszkaniu przebywało 8 osób, w tym dwoje dzieci. Siedem osób opuściło lokal, a w mieszkaniu pozostała jedna osoba. Klatka schodowa od pierwszego piętra w górę była mocno zadymiona – informuje PSP Nowy Sącz.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody do płonącego pomieszczenia. Równocześnie z działaniami gaśniczymi strażacy przeszukali mieszkanie. W jednym z pomieszczeń odnaleziono mężczyznę, którego ewakuowano i przekazano ratownikom medycznym Pogotowia ratunkowego. Mężczyzny nie udało się uratować. Z innych mieszkań ewakuowano 16 osób na czas prowadzonych działań ratowniczych. Klatkę schodową oddymiono. Zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu o hydrant. Po ugaszeniu pożaru usunięto wszystkie przedmioty znajdujące się w spalonym pomieszczeniu oraz przelano je wodą. W trakcie działań druga osoba zaczęła uskarżać się na dolegliwości. Zadysponowano na miejsce zdarzenia kolejną karetkę Pogotowia ratunkowego, która udzieliła pomocy osobie poszkodowanej.

Działania ratowniczo gaśnicze trwały trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Źródło: PSP Nowy Sącz
Fot.: Bartłomiej Fecko | PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź