miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica-Zdrój: Nie żyje narciarz! 54-letni mężczyzna osierocił trójkę dzieci!

0 29 234

W Krynicy-Zdroju doszło dzisiaj (23 lutego) do tragicznego w skutkach wypadku na stoku. W wyniku zderzenia dwójki narciarzy – pomimo natychmiastowej pomocy służb i reanimacji – jeden z nich zmarł. Drugi trafił do szpitala. Jak udało nam się ustalić 54-letni mężczyzna pochodził z Nawojowej, osierocił dwójkę dzieci (33, 7 lat i 1,5 roku). Był bardzo aktywny, kochał sport: jeździł na nartach, biegał, pływał, morsował. Uwielbiał jeziora i łódki…

 

Czytaj również: Podstacja Pogotowia Ratunkowego w Łososinie Dolnej: nowe miejsce, komfortowe warunki

 

Do tragicznego w skutkach wypadku narciarskiego doszło dziś chwilę po godzinie 9 na zabezpieczanej przez ratowników Grupy Krynickiej GOPR stacji narciarskiej Słotwiny Arena. W wyniku zderzenia jeden z narciarzy doznał urazu klatki piersiowej i został przetransportowany do szpitala. Drugiego 54-letniego mężczyzny z rozległymi obrażeniami wewnętrznymi, niestety mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować, informuje krynicka grupa GOPR.
Przez wiele godzin na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Krynicy-Zdroju i Nowego Sącza, biegły z zakresu bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz prokurator z Prokuratury Rejonowej w Muszynie.  Śledczy przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli monitoringi i przesłuchali świadków.  Dzisiaj materiały dotyczące tego zdarzenia zostały przesłane do Prokuratury Rejonowej w Muszynie, która będzie prowadzić śledztwo w tej sprawie.
 
Apelujemy o ostrożność i bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych. Zawsze pamiętajmy o regułach określonych w dekalogu narciarskim Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, które określają zasady bezpiecznego korzystania ze stoków.

 

 

fot. Krynicki GOPR

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź