miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowosądeczanin Karol BOSY WIRUS Trojan ustanowił rekord Polski! [ZDJĘCIA]

0 879

Rekord Polski na „najdłuższy dystans przebiegnięty boso w 12 godzin” ustanowił ostatnio nowosądecki bosy biegacz – Karol BOSY WIRUS Trojan. Uzyskał on 3. pozycję w swojej kategorii wiekowej w trakcie Ultramaratonu DG24h w Dąbrowej Górniczej.

 

Czytaj również: Marcin Flis, zawodnik Sandecji Nowy Sącz autorem trafienia sezonu! [WIDEO]

 

– W powietrzu czuć odprężenie. Ogromy oklasków podczas dekoracji są nagrodą dla startujących i organizatorów za ich zaangażowanie w stworzenie klimatu Ultramaratonu DG24h. I tu następuje niespodzianka: zostaję wywołany pierwszy raz w życiu „na pudło”. Piękne zwieńczenie weekendowych zmagań. Co dalej? Już myślę o następnych wyzwaniach! – podkreślił Karol BOSY WIRUS Trojan.

Rekord Polski w biegu 12-godzinnym boso od niedzieli (9 czerwca) od godz. 12:00 wynosi 82,6676 km. Nowosądecki bosy biegacz – Karol BOSY WIRUS Trojan ustanowił go podczas Ultramaratonu DG24h w Dąbrowej Górniczej.

– Tak, wiem, iż nie mam jeszcze certyfikatu, lecz to tylko kwestia formalna i czasu, gdy proces zatwierdzania rekordu zostanie zakończony. Dlaczego, więc już teraz komunikuję o ustanowieniu przez mnie rekordu Polski? Gdyż udana próba ustanowienia rekordu Polski w biegu 12-godzinnym odbyła się podczas oficjalnych zawodów oraz na atestowanej trasie. Stąd też nie ma żadnego powodu, dla którego mogłaby zostać zakwestionowana – dodał Trojan.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Karol BOSY WIRUS Trojan

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź