miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łącko: Zderzenie dwóch samochodów! Poszkodowane 9-letnie dziecko [ZDJĘCIA]

0 1 299

W środę (20 marca) ok. godz. 17:08 w miejscowości Łącko doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowało nimi w sumie cztery osoby, w tym dziewięcioletnia dziewczynka, która w wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego została poszkodowana.

 

Czytaj również: Gmina Muszyna: Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów, tj. Audi A3 i Seata Toledo. Samochodami podróżowało łącznie cztery osoby, w tym dziewięcioletnia dziewczynka, która w chwili przybycia Straży Pożarnej znajdowała się w karetce Pogotowia Ratunkowego. Pozostałe trzy osoby znajdowały się poza pojazdami i nie uskarżały się na żadne dolegliwości. W wyniku uderzenia samochód osobowy marki Audi odbił się od pojazdu marki Seat i zatrzymał się w rowie, miedzy ulicą a potokiem. Natomiast samochód osobowy marki Seat znajdował się na jednym pasie jezdni z rozbitym tyłem oraz wyrwanym tylnym prawym kołem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatorów w obydwu pojazdach oraz skontrolowaniu, czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Strażacy kierowali ruchem drogowym. Pasażerka Seata po zbadaniu przez załogę karetki została odprowadzona przez członka rodziny do domu. Po odjeździe karetki, zastęp z JRG nr 2 Nowy Sącz zakończył działania, a na miejscu pozostała OSP Łącko oraz patrol Policji, którego funkcjonariusze prowadzili czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Po zakończeniu czynności wyjaśniających przez Policję, strażacy z OSP Łącko usunęli pojazd marki Seat na pobocze drogi – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Łącku zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Łącko. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie ponad godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź