miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łososina Dolna: Samochód dostawczy zderzył się z busem kursowym. Kierowca i pasażerka w szpitalu [ZDJĘCIA]

0 689

We wtorek (12 czerwca) ok. godz. 8:49 w miejscowości Łososina Dolna doszło do zderzenia samochodu marki Peugeot Partner oraz busa Volkswagen LT46 przewożącego pasażerów na trasie Laskowa – Nowy Sącz. W wyniku zaistniałego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby (kierowca busa i jedna pasażerka), które zostały zabrane do szpitala.

 

Czytaj również: Żegiestów: Bus potrącił 6-letnie dziecko na rowerze. Poszkodowane trafiło do szpitala

 

– W samochodzie dostawczym znajdował się tylko kierujący, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości. W busie natomiast przebywało troje pasażerów oraz kierowca. Kierowca oraz pasażerka zostali przetransportowani do szpitala. Pozostali pasażerowie nie uskarżając się na żadne dolegliwości opuścili miejsce zdarzenia. Uszkodzone pojazdy powodowały utrudnienia w ruchu drogowym. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w obydwu pojazdach oraz kierowaniu ruchem, który odbywał się wahadłowo. Usunięto z jezdni uszkodzone pojazdy oraz pozostałości powypadkowe – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Czynności na miejscu zdarzenia w Łososinie Dolnej prowadziły zastępy z: JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna, a działania strażaków trwały pełne trzy godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź