miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mystków: Krowa wpadła do silosu. Dramatyczna walka o życie zwierzęcia [Zdjęcia]

0 1 890

W miniony poniedziałek w miejscowości Mystków strażacy ratowali krowę, która wpadła do silosu. Gospodarz trzymał w nim odpady zwierzęce, a zwierzę udało się wydostać. Krowa po wyciągnięciu poruszała się o własnych siłach.

 

Czytaj również: Mieli cofnięte uprawnienia, ale i tak wsiedli za kierownicę. Mogą dostać 2 lata

 

22 stycznia około godziny 11.43 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mystków oraz OSP Mszalnica wysłano do działań w Mystkowie. – Po przybyciu na miejsce ustalono, że w budynku inwentarskim znajdował się silos na odpady zwierzęce, do którego wpadła krowa. Na miejscu był właściciel gospodarstwa, który podjął pierwsze próby wydobycia zwierzęcia na zewnątrz – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podjęciu próby wydobycia krowy. Strażacy pracujący bezpośrednio przy zbiorniku byli zabezpieczeni szelkami oraz linką na wypadek wpadnięcia albo pociągnięcia przez zwierzę. Krowa została zabezpieczona pasami oraz linką i została ręcznie wydostana na zewnątrz. Po wydobyciu zwierzę poruszało się o własnych siłach i zostało ono przekazane pod opiekę właściciela. Teren został ogrodzony taśmą ostrzegawczą przed dostępem osób postronnych. Przekazano właścicielowi informację o zakazie wstępu osób postronnych do czasu zabezpieczenia silosu – dodaje rzecznik.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź