miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nadal trwają poszukiwania 32-letniego Zenona! Porwał go nurt rzeki? [Udostępnij]

1 2 579

Komisariat Policji w Starym Sączu prowadzi poszukiwania zaginionego 32-letniego Zenona Czecha. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 czerwca 2020 roku około godziny 13:30 na rynku w Łącku, skąd udał się nad rzekę Dunajec. Od tamtej pory 32-latek nie nawiązał kontaktu z rodziną.

 

Czytaj również: Kolejnych 12 przypadków zarazy na Sądecczyźnie!
W Małopolsce już 1700 osób zainfekowanych [Raport 29.06.2020] – KLIK

 

Zaginiony Zenon Czech

 

Rysopis zaginionego Zenona Czecha:

  • około 170 cm wzrostu,
  • szczupła budowa ciała,
  • włosy krótkie, ciemne.

Wszelkie informacje dotyczące zaginionego prosimy przekazywać na numer alarmowy 112 lub 47 833 54 00.

Przypomnijmy, 28 czerwca od godziny 21.10 przez cztery godziny 12 zastępów i 39 strażaków prowadziło poszukiwania osoby zaginionej na brzegu rzeki Dunajec w Łącku w okolicach plaży oraz ścieżki rowerowej.

 

 

W niedzielę 28 czerwca późnym wieczorem policjanci otrzymali informację, że na brzegu rzeki Dunajec w Łącku leżą męskie ubrania oraz plecak z dokumentami i telefonem. Policjanci ustalili, że należą one do 32-latka z Czerńca, który wybrał się na ryby. Funkcjonariusze dotarli również do osób, które znalazły rzeczy, skontaktowali się z rodziną 32-latka oraz sprawdzili miejsca, w których mężczyzna mógł przebywać.

Strażacy przeszukali prawy i lewy brzeg rzeki Dunajec w obydwu kierunkach od Łącka. Specjaliści z grupy wodno-nurkowej przy użyciu łodzi płaskodennej przeszukali koryto rzeki oraz brzegi. Po skontrolowaniu wyznaczonych przez Policję odcinków strażacy zakończyli swoje działania w nocy około godziny 1.21. Dziś to jest 29 czerwca około godziny 8.00 działania poszukiwawcze zostały wznowione. Przeszukiwane były brzegi rzeki Dunajec przez patrole piesze strażaków oraz z wody przy pomocy łodzi oraz pontonu. W działaniach prócz strażaków i Policjantów brali również udział ratownicy GOPR.

Działania cały czas trwają.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz, KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Maria. pisze

    Aktualne wiadomości,tylko czemu takie odstępy. Dalej i dalej czekaj i czekaj a czas leci.

Zostaw odpowiedź