miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Na ul. Krakowskiej samochód osobowy zderzył się z ciężarowym! [ZDJĘCIA]

0 578

W czwartek (10 stycznia) ok. godz. 12:32 na ul. Krakowskiej w Nowym Sączu doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego. Dwie osoby podróżujące samochodem marki BMW zostały uwięzione w pojeździe, na szczęście nie doznały one żadnych obrażeń.

 

Czytaj również: Gmina Gródek nad Dunajcem: Dziecko i dwie osoby dorosłe w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na ul. Krakowskiej w Nowym Sączu doszło do zderzenia dwóch pojazdów, tj. samochodu osobowego z ciężarowym. Dwie osoby podróżujące samochodem marki BMW nie mogły opuścić pojazdu. Jedna z nich ze względu na drzwi zablokowane wskutek uderzenia, a druga ze względu na zaparkowane obok auto. Osoby te nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Pojazdem ciężarowym podróżował sam kierowca, który również nie zgłaszał żadnych urazów. Jeden pas drogi był zablokowany przez uszkodzony samochód osobowy. Pojazd ciężarowy znajdował się na zatoczce autobusowej. W wyniku zdarzenia uszkodzony został zaparkowany pojazd marki Citroen C4. Ruch odbywał się wahadłowo. Działania przybyłych zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy w wydostaniu się podróżujących osób na zewnątrz z uszkodzonego samochodu BMW. Odłączono akumulator w uszkodzonym samochodzie. Kierowano ruchem, który odbywał się wahadłowo. Po przeprowadzonych czynnościach przez Policję, uszkodzony samochód osobowy został zabrany przez Pomoc Drogową. Ruch został przywrócony w obydwu kierunkach – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Krakowską w Nowym Sączu zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały niespełna godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź