miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Nabywała i sprzedawała nielegalny tytoń! Teraz trafi za kratki [ZDJĘCIA]

0 1 483

Jedna z mieszkanek Nowego Sącza nabywała, a później sprzedawała nielegalny tytoń. W wyniku jej przestępczego procederu dochody Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku zostały uszczuplone łącznie o kwotę 154 tysięcy złotych.

 

Czytaj również: 25-letni kurier z Sądecczyzny przywłaszczył sobie niemal 9 tysięcy złotych!

 

– W toku realizowanych czynności funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że jedna z mieszkanek Nowego Sącza nabywa, przechowuje w swoim domu, a następnie sprzedaje wyroby akcyzowe w postaci krajanki tytoniu. W miejscu zamieszkania kobiety, policjanci ujawnili i zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz worki strunowe, w których znajdowało się ponad 30 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej, który uszczupliłby dochody Skarbu Państwa o blisko 31 tysięcy złotych. Dodatkowo policjanci ustalili, że Sądeczanka w okresie od lipca do grudnia ubiegłego roku, co miesiąc nabywała po około 20 kilogramów krajanki tytoniu, a następnie sprzedawała go swoim klientom na terenie Nowego Sącza i okolic. Kobieta w tym czasie sprzedała około 120 kilogramów tytoniu, czym naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 123 tysięcy złotych – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W dniu 10 stycznia kobieta usłyszała zarzuty, że działając w krótkich odstępach czasu i z wykorzystaniem tej samej sposobności dopuściła się siedmiu przestępstw określonych w art. 65 Kodeksu Karnego Skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego). Sądeczanka przyznała się do zarzucanych jej czynów i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KMP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź