miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Pięć osób w szpitalu po zderzeniu samochodów na Zygmuntowskiej! [ZDJĘCIA]

0 1 038

W piątek (8 marca) ok. godz. 19:29 na ul. Zygmuntowskiej w Nowym Sączu doszło do zderzenia dwóch samochodów. Podróżowało nimi w sumie pięć osób, wszystkie zostały przetransportowane karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Na skrzyżowaniu Nawojowskiej i Królowej Jadwigi zderzyły się dwa samochody osobowe!

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch pojazdów, które blokowały jeden pas jezdni, tj. Mercedesa ML270, którym podróżowały trzy osoby z samochodem osobowym marki Mazda 6, którym podróżowały dwie osoby. Dwie osoby z samochodu osobowego marki Mercedes oraz dwie z samochodu osobowego marki Mazda znajdowały się w karetkach Pogotowia Ratunkowego. Pasażerka Mercedesa znajdowała się poza pojazdem i nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Obydwa pojazdy znajdowały się na rogu skrzyżowania ul. Stefana Batorego z Zygmuntowską. Samochody ustawione były wzdłuż siebie, częściowo na chodniku częściowo na jezdni. Z samochodu osobowego marki Mercedes na skutek uderzenia doszło do wycieku płynu chłodniczego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatorów w obydwu pojazdach, rozwinięciu linii szybkiego natarcia w celu zabezpieczenia wodnego, usunięciu rozsypanego szkła z jednego pasa jezdni w celu umożliwienia przejazdu wolnym pasem innym użytkownikom drogi oraz wahadłowym kierowaniu ruchem drogowym. Po odjeździe karetek do szpitala z osobami poszkodowanymi kobieta, która pozostała na miejscu po ok. 10 min. zaczęła uskarżać się na dolegliwości. Kobiecie zostało udzielone wsparcie psychiczne przez strażaków do czasu przyjazdu karetki. Na miejsce przyjechała Pomoc Drogowa w celu załadunku samochodu osobowego marki Mercedes. Po przybyciu na miejsce karetki, kobieta została przekazana załodze karetki Pogotowia Ratunkowego, która po zbadaniu została przetransportowana do szpitala. Po zakończeniu czynności wyjaśniających okoliczności zdarzenia przystąpiono do pomocy w załadunku Mercedesa na auto-lawetę, natomiast samochód osobowy marki Mazda został przemieszczony na pobocze drogi. Usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni, co pozwoliło udrożnić ruch w obydwu kierunkach – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Zygmuntowskiej został zadysponowany zastęp z JRG nr 2 w Nowym Sączu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie ponad godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź