miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Płonął samochód z chlebem na ul. Myśliwskiej! [ZDJĘCIA]

0 839

W środę (5 grudnia) ok. godz. 4:41 na ul. Myśliwskiej w Nowym Sączu, na placu przy budynkach piekarni doszło do pożaru samochodu dostawczego. Działania strażaków trwały godzinę, a bezpośrednia przyczyna pojawienia się ognia nie została ustalona.

 

Czytaj również: Gmina Krynica-Zdrój: Spłonął samochód! Podróżowały nim dwie osoby [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce pożaru stwierdzono, że pożarem objęty był samochód dostawczy marki Volkswagen. Zdarzenie miało miejsce na placu przy budynkach piekarni. Pośrednio zagrożone były budynki piekarni oraz magazynowe, znajdujące się w odległości kliku metrów od płonącego pojazdu. Na miejscu obecni pracownicy firmy, przekazali informację, że przed przybyciem Straży Pożarnej podjęli nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru przy użyciu gaśnic proszkowych. Nikt z osób będących na terenie zakładu nie uskarżał się na dolegliwości. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz podaniu prądu piany ciężkiej w natarciu na palący się pojazd i ugaszeniu go. Rozłączono instalację elektryczną poprzez usunięcie akumulatora z samochodu. Rozebrano część tapicerki i obicia przedziału towarowego w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia. Usunięto na zewnątrz przewożone pojemniki z chlebem ze spalonego pojazdu i przelano je wodą. Sprawdzono samochód oraz pobliskie budynki kamerą termowizyjną, nie stwierdzając oznak podwyższonej temperatury. Na prośbę właściciela przemieszczono uszkodzony pojazd na otwarty plac za budynkami w celu odblokowania terenu – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do gaszenia pożaru na ul. Myśliwskiej w Nowym Sączu zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź