miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Sprzedawał papierosy bez akcyzy! Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności [ZDJĘCIA]

0 478

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w jednym z mieszkań w Nowym Sączu znaleźli tytoń oraz papierosy bez akcyzy. 53-latek naraził Skarb Państwa na blisko 14 tysięcy złotych. Grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności!

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Bili, kopali, łamali kości 76-latka bo nie dał im… 5 zł!

 

Już od pewnego czasu funkcjonariusze sądeckiej Policji mieli na oku sądeczanina mieszkającego w jednym z bloków w Nowym Sączu. Po przeszukaniu mieszkania okazało się, że 53-latek był w posiadaniu: 9260 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, 3,94 kg tytoniu oraz dwa notatniki zawierające zapisy zamówień i sprzedaży towarów, kilka telefonów komórkowych, worki strunowe i kartonowe pudełka na papierosy.

 

 

Zatrzymany 53-latek przechowywał wyroby akcyzowe celem ich sprzedaży, narażając tym samym Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie blisko 14 tys. złotych – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej  Policji w Nowym Sączu.

We wtorek (9 października) mężczyzna usłyszał zarzut z art. 65 § 1 Kodeksu karnego skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego). 53-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Za rozprowadzanie wyrobów tytoniowych bez akcyzy grozi mu kara grzywny, pozbawienia wolności do 3 lat lub obie te kary jednocześnie.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta
Źródło i fot.: KM Policji w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź