miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piwniczna-Zdrój: 34 strażaków gasiło pożar garażu [Zdjęcia]

0 877

W niedzielę (25 marca) wczesnym rankiem 34 strażaków walczyło z pożarem w Piwnicznej Zdroju. Płonął tam garaż znajdujący się obok domu i budynku mieszkalnego. Niestety nie wszystkie zabudowania udało się uratować, a akcja gaśnicza trwała trzy i pół godziny. Na miejsce zdarzenia przybyła także Policja oraz karetka Pogotowia Ratunkowego.

 

Czytaj również: Milik: 19 strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego [Zdjęcia]

 

25 marca około godziny 4.18 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz najbliższych jednostek OSP wysłano do działań w Piwnicznej Zdroju. – Ustalono, że pożarem objęty był w całości garaż w bliskim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Pożarem bezpośrednio zagrożony był budynek gospodarczy oraz pośrednio  budynek mieszkalny. Mieszkańcy własnymi siłami próbowali ograniczyć pożar, polewając wodą ścianę drewnianego budynku mieszkalnego, a właściciel odłączył prąd przed przybyciem Straży Pożarnej – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w obronie na budynek mieszkalny oraz gospodarczy, a także drugiego w natarciu na palący się garaż. Na poddasze budynku mieszkalnego wprowadzono dwie roty ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych z liniami gaśniczymi. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych, wyniesiono spalony sprzęt, przerzucono pozostałości po pożarze i dokładnie przelano wodą, eliminując ryzyko ponownego zapalenia. Kończąc działania gaśnicze, budynek ponownie sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej. Wodę do gaszenia pożaru dowożono z pobliskiego zbiornika przeciwpożarowego Hotelu SKI oraz z punktu czerpania usytuowanego na cieku wodnym. Po zakończeniu działań przez zastępy z JRG przez godzinę teren pogorzeliska nadzorował zastęp z OSP Kosarzyska. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 11 zastępów i 34 strażaków trwały trzy i pół godziny – wyjaśnia rzecznik, zaznaczając, że przyczyna pożaru jest nieustalona.

W trakcie działań na miejsce pożaru przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego w celu przebadania starszej kobiety zgłaszającej dolegliwości. Po przebadaniu kobieta pozostała w domu – dodaje rzecznik.

 

 

Opr. MK
Źródło: KM PSP NS
Fot.: KM PSP NS, OSP Piwniczna Zdrój i OSP Gołkowice.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź