miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Witowice Górne: Samochód wylądował w rowie [Zdjęcia]

0 424

Dzisiaj (1 sierpnia) w godzinach przedpołudniowych w Witowicach Górnych (gm. Łososina Dolna) doszło do wypadku drogowego. Prawdopodobnie kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wypadł z drogi i wylądował w przydrożnym rowie. W samochodzie podróżowały dwie osoby.

 

Czytaj również: Gmina Stary Sącz: Pożar drewnianego budynku mieszkalnego! [ZDJĘCIA]

 

– 1 sierpnia około godziny 10.24 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do działań w Witowicach Górnych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy wypadł z drogi i znajdował się w przydrożnym rowie – informuje PSP Nowy Sącz. – Samochodem podróżowały dwie osoby, które opuściły pojazd samodzielnie. Pasażer został przebadany przez załogę karetki pogotowia ratunkowego. Kierujący nie uskarżał się na dolegliwości. Na miejscu znajdował się patrol Policji.

 

 

Uszkodzony pojazd wyposażony był w instalację LPG. Ruch pojazdów odbywał się z utrudnieniami. Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu działań, zakręceniu zaworu na instalacji z LPG w uszkodzonym pojeździe, rozłączeniu klem akumulatora w uszkodzonym samochodzie oraz ocenie samochodu na obecność wycieków, których nie stwierdzono. Pasażer po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Ze względu na brak zagrożenia (samochód w rowie, z informacji uzyskanych od kierującego na miejsce została zadysponowana pomoc drogowa) zakończono trwające godzinę działania. Na miejscu pozostał patrol Policji oraz uczestnicy zdarzenia.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź