miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Żegiestów: Czołówka i samochód w rowie [Zdjęcia]

0 1 638

Wczoraj (4 sierpnia) około godz. 14:00 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych w Żegiestowie (gm. Muszyna). Na skutek zderzenia jeden z samochodów dachował i wylądował w rowie. Poszkodowanych zostało łącznie 8 osób. Dwie trafiły do szpitala.

 

Czytaj również: UWAGA! Pułapki na rowerzystów na Paściej Górze!

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Audi A3 po zdarzeniu zatrzymał się na jednym pasie jezdni poprzecznie do kierunku jazdy. Toyota Corolla znajdowała się na dachu w pobliskim rowie. Pojazdami podróżowało łącznie 8 osób w tym trójka dzieci. Wszystkie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem strażaków – informuje PSP Nowy Sącz. Z Audi nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Osoby biorące udział w zdarzeniu zaopatrywane były przez obecnego na miejscu lekarza, który przypadkowo najechał na to zdarzenie. Osoby poszkodowane przejęli ratownicy przybyłej karetki pogotowia ratunkowego.

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Do szpitala przewiezionych zostało dwie osoby dorosłe. Pozostali podróżujący pozostali na miejscu zdarzenia. Po odjeździe karetki udrożniono jeden pas jezdni oraz rozpoczęto wahadłowe kierowanie ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policje uprzątnięto pozostałości po kolizji oraz udzielono pomocy w załadunku uszkodzonych pojazdów na lawetę. Samochody pisemnie przekazano właścicielom. Działania strażaków trwały cztery i pół godziny.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź