miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Czarna komedia” pojawiła się na XXII Jesiennym Festiwalu Teatralnym [ZDJĘCIA]

0 441

W piętnastym dniu XXII Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu zaprezentowany został spektakl pt. „Czarna komedia” w reżyserii Tomasza Sapryka. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu pojawili się m.in. tacy aktorzy, jak: Mateusz Damięcki, Jan Wieczorkowski, Marieta Żukowska, Piotr Zelt i Jacek Kopczyński.

 

Czytaj również: „Kochanie, wróciłem” w wykonaniu Teatru KOMEDIA z Warszawy na scenie MOK-u [ZDJĘCIA]

 

Utalentowany rzeźbiarz stający przed życiową szansą, brak prądu, angielska narzeczona i niezapowiedziani goście… Co wynikło z takiego połączenia? Czy kiedy zgasły światła udało się zapanować nad lawiną nieoczekiwanych zdarzeń? Tego mogli dowiedzieć się widzowie.

Awaria światła może stać się przyczyną niemałego zamieszania… W mieszkaniu młodego artysty spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilkoro dość niespodziewanych gości. A to wszystko w całkowitych ciemnościach. Wymagająca narzeczona wraz z papciem – niezrównoważonym wojskowym, nieznosząca sprzeciwu kochanka, stara panna i zarazem sąsiadka – amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków oraz sąsiad gej, podkochujący się w głównym bohaterze. Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.

Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie, jakby w ich świecie panowała jasność; kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku. Stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.

W przedstawieniu pt. „Czarna komedia” wystąpili aktorzy z Agencji Produkcyjnej PALMA i Teatru KAMIENICA z Warszawy: Mateusz Damięcki, Jan Wieczorkowski, Marieta Żukowska, Elżbieta Jarosik, Anna Maria Jarosik, Piotr Zelt, Jacek Kopczyński oraz Sebastian Konrad.

Agnieszka Michalik
Fot.: Jerzy Cebula, Andrzej Rams

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź