miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koncert zespołu Kult w Krynicy-Zdroju [Zdjęcia]

0 117

To było jedno z ostatnich spotkań z muzyką w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju w ramach tegorocznego, zimowego cyklu Krynica Źródłem Kultury. W sobotę fani spotkali z zespołem Kult, którego piosenki od lat są znane i śpiewane.

 

Czytaj również: Zespół Ira wystąpił w Krynicy-Zdroju [Zdjęcia]

 

Sobotni koncert rozpoczęła grupa Seven on Seven. Było rockowo, mocno i dynamicznie – skład z Siemianowic Śląskich pokazał, że może być doskonałym wstępem przed pojawieniem się na scenie legendy polskiej muzyki.

Kult z całą pewnością kształtuje kolejne już pokolenie Polaków, co można było z łatwością dostrzec po przekroju wiekowym publiczności. Ponadczasowe teksty Kazika Staszewskiego i niedająca się zaszufladkować muzyka przyciąga do zespołu coraz to nowych fanów. Koncert rozpoczął się od „Kochaj mnie a będę twoja” – wykonywanego razem z Violettą Villas utworu z płyty „Tata 2”. Kolejne – „Baranek” i „Amnezja” – rozbujały publiczność Pijalni. Trwający dobrze ponad 2 godziny koncert przyniósł najbardziej znane przeboje istniejącej od 36 lat grupy – „Arahja”, „Do Ani”, „Hej czy nie wiecie”, „Piosenka młodych wioślarzy”, „Gdy nie ma dzieci”, czy „Dziewczyna bez zęba na przedzie”. Na zakończenie cała sala entuzjastycznie odśpiewała wraz z Kazikiem „Celinę”.

Na dwóch ostatnich koncertach cyklu Krynica Źródłem Kultury zagrają: w piątek 23 lutego Perfect, a w sobotę Andrzej Piaseczny. Piątek to również finałowy koncert Festiwalu Supportów, podczas którego poznamy zwycięzcę 3. edycji tego festiwalu. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, placówkach Empiku oraz na stronie ebilet.pl.

Organizatorzy cyklu Krynica Źródłem Kultury: Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A., agencja eventowa Especto. Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A. Więcej szczegółów na stronie głównej wydarzenia.

 

 

Opr. MK
Źródło: Especto
Fot.: Grzegorz Korzec.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.