miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wernisaż wystawy Karoliny i Sylwii Hebdy oraz Wiesławy Brzezińskiej-Burdackiej

0 421

W Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej w Nowym Sączu odbył się wernisaż wystawy 2 HB. Autorki prac to studentki drugiego roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk wizualnych z filmem.

Czytaj również: Jubileuszowy Koncert Festiwalu Młodych Talentów I LO

– To są w większości prace, które powstały podczas warsztatów na uczelni. Każda z nas ma zupełnie inny styl, zupełnie co innego tworzy, czym innym się inspirujemy, postrzegamy świat w innych barwach, w innych formach, kształtach i na różnych płaszczyznach. Jednak postanowiłyśmy razem zrobić wystawę. Jesteśmy zafascynowane sztuką jako zjawiskiem, choć widzimy i przetwarzamy ją inaczej – powiedziała Wiesława Brzezińska-Burdacka.

Na ekspozycji prezentowane są: grafiki, fotografie, malarstwo akrylowe i olejne. Będzie ona otwarta dla zwiedzających do 31 marca. Prace można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 17:00 oraz w soboty od godz. 9:00 do 13:00 w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.

Na otwarciu obecni byli m.in.: dr hab. Zdzisława Zacłona – dyrektor Instytutu Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, Tomasz Michałowski – zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta oraz Andrzej Szarek – profesor Instytutu Sztuki na Wydziale Artystycznym w Cieszynie i opiekun artystyczny Nowosądeckiej Małej Galerii.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź