miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Za nami „Zlot pojazdów z duszą” [Fotorelacja]

0 1 404

Podczas XIII Zlotu Zabytkowych Pojazdów, zorganizowanego w Miasteczku Galicyjskim przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, przy udziale Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Zabytkowych GALICYA można było oglądać prawdziwe pojazdy z duszą – zabytkowe pojazdy retro. Partnerem wydarzenia była Polska Organizacja Turystyczna.

 

Czytaj również: Wdowa z Trzetrzewiny wdzięczna za pomoc. Jej nowy dom nabiera kształtów

 

Zlot Zabytkowych Pojazdów to wyjątkowe spotkanie znawców i miłośników starych aut i motocykli, motoryzacyjnych majsterkowiczów, producentów części do pojazdów retro oraz okazja do rodzinnego wypoczynku.

W tym roku można było oglądać maluchy, duże fiaty, polonezy, ale także tradycyjnie samochody zagraniczne. Prezentowano motocykle, ciężarówki, rower oraz autobusy: Jelcz z 1964 roku (popularny ogórek) i Autosan z 1978 roku. Łącznie na rynku Miasteczka Galicyjskiego zaprezentowało się ponad 40 pojazdów.

– Jeden z nich to Jelcz z 1964 roku, który jest popularnie nazywany ogórkiem, należy do nowosądeckiego MPK, przed nim stoi Autosan z 1978 roku, którego wyremontowało nasze stowarzyszenie. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu i zapraszamy wszystkich na przejażdżkę autobusami po Nowym Sączu, która odbędzie się w niedziele o godzinie 15 – mówi Grzegorz Ormiański z Galicyjskiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji.

 

 

Imprezie towarzyszył koncert zespołu Levi w składzie: Ewa Novel – wokal, Bartek Łuczyński – harmonijka ustna, Grzegorz Skoczylas – gitara, Adam Leśniak – cajon. Można było także skorzystać z mobilnego punktu szczepień w ramach akcji „Szczepimy się”.

Dodatkowymi atrakcjami były prelekcja profilaktyczno-edukacyjna pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, pokaz ratownictwa medycznego, konkursy dla publiczności oraz liczne atrakcje dla najmłodszych.

Fot. Piotr Droździk

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź