miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„100 dni PLH to działania pozorowane, negatywnie oceniamy jego pracę”

Opozycja podsumowuje pracę prezydenta Nowego Sącza

26 822

W piątek (8 marca) w sądeckim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez koalicję radnych PiS i Wybieram Nowy Sącz. Tematem spotkania było podsumowanie 100 dni pracy prezydenta Ludomira Handzla. Według oceny przedstawicieli klubów: Teresy Cabały (PiS) oraz Michała Kądziołki (Wybieram Nowy Sącz) początek kadencji prezydenta Ludomira Handzla to „działania pozorowane”, „przywłaszczanie sukcesów”, „prowokowania konfliktów” oraz „stracony czas dla Nowego Sącza”.

Czytaj również:Prezydent Ludomir Handzel podsumował 100 dni urzędowania! – KLIK

– To dni pustych i zaktualizowanych obietnic. To stracony czas dla miasta i mieszkańców Nowego Sącza. Apelujemy bardzo do Pana Prezydenta Handzla, aby wreszcie wziął się do roboty i przedstawił nam własne pomysły, własne inicjatywy. Czas obudzić się z tego snu po kampanii wyborczej i teraz będzie szansa, że weźmie się do pracy – wyliczał Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza. 
– Przez te 100 dni, prezydent Ludomir Handzel zraził do siebie praktycznie wszystkich samorządowców, stąd zapewne brak zaproszenia dla miasta na różne ważne wydarzenia regionalne jakim był np. Konwent Wójtów i Burmistrzów w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu komentowała radna Cabała. 

– Rada miasta jako organ uchwałodawczy i kontrolny wszystkie projekty uchwał budżetowych podjęła. To co Pan prezydent proponował podjęła. Do uchwał dot. budżetu zaproponowanego przez byłych włodarzy Pan Handzel nie wniósł żadnych autopoprawek. Nie można zatem mówić, że radni opozycyjni blokują wszystkie inicjatywy prezydenta – tłumaczyli radni.

 

 

– Wszyscy pamiętamy ogromne bilbordy, które masowo stawiano w naszym mieście. Darmowe parkingi, darmowa komunikacja, darmowa rehabilitacja. Odkorkujemy to miasto itd itd. … Wyrzucono do kosza projekt Węgierska-BIS – jesteśmy tym bardzo zawiedzeni. Zapowiadane były konsultacje. Osiedle Dąbrówka i Przetakówka zostały pominięte. Prezydent nie spotkał się z mieszkańcami. Jesteśmy tym bardzo zawiedzeni. Kwestia darmowych parkingów. Wszyscy oczekujemy spełnienia tej obietnicy. Pan prezydent zaktualizował swoją obietnicę – będą to tylko darmowe parkingi powstałe w tej kadencji oraz tylko na pierwsze 2 godziny. Zostaliśmy wszyscy oszukani! Chcemy realnych działań zgodnych z obietnicami. Prezydent jest niewiarygodny i utracił nasze zaufanie. Wiele obietnic jest zagrożonych – wszystko wskazuje na to, że będą kolejne aktualizacje. Drodzy kibice Klubu Sportowego Sandecja, czy wiecie o tym, że prezydent Ludomir Handzel do dnia dzisiejszego nie przekazał do spółki Sandecja 1,2 mln zł, które Rada Miasta przyznała na ostatniej sesji. Prosimy, aby jak najszybciej te pieniądze trafiły na konto Klubu! – pytał i wyliczał radny Kądziołka.

Radna Teresa Cabała podsumowała działania związane z zatrudnianiem pracowników. – Wyrzucenie z pracy na bruk wszystkich dyrektorów w pierwszych dniach urzędowania podając za powód zwolnienia „brak zaufania” Ludomir Handzel nazywa spokojnym i merytorycznym przeglądem kadr. Brutalne zwolnienie osób bardzo merytorycznych, kompetentnych, z bardzo dużym dorobkiem zawodowym, i z licznymi, prestiżowymi nagrodami za osiągnięcia zawodowe w swojej dziedzinie – i te osoby zostały zastąpione przez niekoniecznie kompetentne osoby. W wielu wydziałach zostały utworzone dodatkowe stanowiska kierownicze – a mianowicie zastępców dyrektorów jak np. w wydziale zdrowia, w wydziale organizacyjnym czy nowo utworzonym wydziale finansowym. Jednocześnie wprowadzono zarządzenie dotyczące racjonalizacji kosztów, zamrożono podwyżki dla pracowników. Brak konsekwencji w działaniach prezydenta.

 

 

 

Kolejno radny Kądziołka przybliżył list mieszkanki Nowego Sącza i podsumował kontakt prezydenta Handzla z mieszkańcami Nowego Sącza. [List mieszkanki] – Jest super… do Pana Prezydenta nie ma szans się dostać w normalny dzień tygodnia, to jest jakiś absurd z tymi sobotami … do dyr. Wydziału Kultury też mnie nikt nie zapisze, bo nie ma sekretarki, a pana nie ma, bo ciągłe na wyjazdach, nawet w sprawach na cito nie mam z kim rozmawiać, bo zastępcy nie ma, mam dzwonić codziennie rano czy pan dyrektor jest w pracy…, bo taki dostałam instruktarz od pani sekretarki … zastanawiam się, czy takie coś jak grafik, kto i kiedy jest w pracy istnieje. Proszę o nr tel. służbowego do pana dyr. Też nie ma i nikt nic nie wie…, a ja mam sprawy bardzo ważne i nawet na skale międzynarodową i nie ma z kim rozmawiać, odsyła się mnie do pana dyrektora, którego po prostu nie ma. Jak tak ma być 5 lat to ja dziękuję…, jak tu pracować społecznie na rzecz miasta? No nic zostaje pisać pisma do pana Prezydenta i prosić o spotkanie w tygodniu, bo panie sekretarki mnie nie umówią, twierdzą, że pan Prezydent nie chce się ze mną spotkać w tygodniu… obłęd w ciapki.

– Czy aby ta szczera wypowiedz mieszkanki nie sprowokowała później prezydenta L. Handzla do wypowiedzenia umowy użyczenia lokalu Towarzystwu Przyjaciół Sztuk Pięknych, przy ul. Jagiellońskiej? Umówienie się z prezydentem graniczy z cudem. Sobotnie spotkania nie funkcjonują, również w tygodniu jest to niemożliwe… – pytał wiceprzewodniczący.

Działania zmierzające do poprawy powietrza
– Zakup przez prywatna firmę 50 sztuk zabawek dla dzieci. I jeszcze zamiast wykonać pomiar powietrza przez wydział środowiska w sposób uporządkowany i przemyślany, to właśnie rozdano te czujniki dzieciom w szkołach, żeby odwaliły prace za dyrektora. W żaden sposób ta zabawa nie wpłynęła na poprawę jakości powietrza w mieście. W tym również zakup błękitnego węgla bez żadnego programu wsparcia dla mieszkańców Nowego Sącza żeby było mieszkańców stać na zakup takiego węgla do ogrzewania domu na cały okres grzewczy, a nie jako atrakcje to strzelania sobie fotek przez prezydenta Ludomira Handzla. Są to pozorowane działania!

Następnie radny Kądziołka przybliżył raport dotyczący inwestycji. – Pan prezydent podsumował swoje 100 inwestycjami. Inwestycjami, które zupełnie nie są jego zasługą! Przypomnijmy, budowa nowego mostu i węzła komunikacyjnego pod zamkiem to zasługa byłego prezydenta Ryszarda Nowaka! Najzabawniejszym dla nas jest stwierdzenie wzmocnienia nadzoru nad budową mostu heleńskiego. Nawet codzienne wizyty studyjne prezydenta na placu budowy nie spowoduje, że sobie przypisze tą inwestycje jako swoją, jak również towarzyszącą tej inwestycji wymianę nawietrzni dróg na ul. Bulwar Narwiku oraz ul. Krakowskiej. 

Jako nie zwoje projekty i realizacje radny Kądziołka wymienił również:
Plac Zabaw Wodnych MOSiR, 
Dzienny Dom Seniora, 
Remont kładki nad ul. Nawojowską, 
Przebudowa ul. Zielonej pod wiaduktem, 
Budowa schroniska dla zwierząt, 
Otwarta Strefa Aktywności ul. Tłoki, 
Otwarta Strefa Aktywności ul. Żywiecka, 
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kamienicy, 
Rondo u zbiegu ulic Jagiellońskiej – Grodzkiej – Kunegundy, 

Parking pod panoramą

Utrata kontroli nad Sądeckimi Wodociągami
Radna Cabała – To jest dopiero zabawne. Porażką prezydenta Ludomira Handzla nie jest utrata kontroli nad spółka. Porażką jest brak zaufania i niechęć do niego, do Ludomira Handzla ze strony włodarzy sąsiednich gmin – wspólników spółki, którzy na posiedzeniu zgromadzenia wspólników (na które prezydent Ludomir Handzel nawet nie raczył przyjść) zagłosowali przeciw odwołaniu Rady Nadzorczej i Zarządu Spółki, czyli zwyczajnie powiedzieli nie, nie zgadzamy się na takie zarządzanie! 

– Jako porażkę porażkę należy uznać również dofinansowanie ze strony Gminy Chełmiec szynobusu w wysokości 15 tysięcy zł, gdzie miesięczny koszt utrzymania to ok 50 tysięcy zł, a w 70% z szynobusu korzystają właśnie mieszkańcy Gminy Chełmiec. Dofinansowanie w tej kwocie to ogromna porażka Pana prezydenta Ludomira Handzla.

Rafał Kmak
fot. Rafał Kmak

Komentarze Facebook
Zobacz również
26 Komentarze
 1. Sadeczanin pisze

  Niestety ale trudno się nie zgodzić. Ówczesny prezydent to nie ma czym się pochwalić, oprócz tego czym się chwali, czyli realizacją rzeczy z poprzedniej kadencji, czyli kadencji Nowaka.
  Sam z siebie niestety nic nie dał.
  A najgorsze że okazał się kłamczuchem i nagle zaczął zmieniać obietnice wyborcze. Nieładnie panie handzel.
  Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. A kłamać można do czasu. Gratuluję też radnego od ubera i elektrycznych samochodów. To już porażka na całego.
  Ale z pańskiego postępowania wynika że na dyrektora czy też prezesa się nie nadawał. AA… 😉
  I słusznie.
  Rób pan coś w końcu swojego a nie podpisuj się pod osiągnięciami poprzedniej Rady i Nowaka.
  Zleciało 100 dni i zleci 5 lat.

 2. xyz pisze

  Rzeczywiście jest tak, że prezydent Handzel przypisuje sobie zasługi prezydenta Nowaka i jego współpracowników, zwolnił fachowców i przyjął ludzi niekompetentnych, tylko udaje prowadzenie polityki oszczędnościowej, nie realizuje swoich obietnic wyborczych, poróżnia ludzi i środowiska, prowadzi politykę zamkniętych drzwi. To rzeczywiście 100 straconych, przespanych dni dla Nowega Sącza. Prezydent Handzel wraz ze swoim zastępcą nic dla miasta i jego mieszkańców nie zrobili. Ludomir Handzel jest najgorszym prezydentem Nowego Sącza i nic nie wskazuje ba to, że to ulegnie zmianie. Jego zastępcy i dyrektorzy są niekompetentni, a on sam nie ma pojęcia jak zarządzać miastem, co po tych 100 dniach jest jasno widoczne.

 3. Obywatel pisze

  prezydent (przez małe “p”) Ludomir H. to pusty człowiek. Szuka oszczedności po to zeby obstadzic swoich ludzi kompletnie nieznajacych sie na tym co maja robic i im zagwarantowac pensje z tych oszczednosci. Pani w kadrach w UM to nastepna porazka.. Hahaha nawet dzieci w przedszkolu znaja sie na tym lepiej :). A przypisywanie sobie nie swoich osiagniec i sukcesow to u niego Normalka. I Ci ktorzy na niego glosowali niejednokrotnie przyznaja ze to byla Najwieksza pomylka w ich zyciu….

 4. OkO pisze

  Po zamontowanych 12 latach przez Nowaka i PiS radzę trochę poczekać.

 5. Proktor pisze

  To ja się was panstwo pytam gdzie były zabezpieczone w budzecie pieniazki ? Ile ? Gdzie się podziały pieniążki z sprzedaży akcji wodocia gow ? Gdzie się podziały pieniazki za dzialke pod 3 K ? Kto zadluzyl Miasto na 30 milionów? Kto kupił telefony i później bardzo zuzyte odkupywal!? Ile spółek UM jest zadluzonych (NOVA ?)Zwolnieni fachowcy ? Pan dyr. Mirek – ul Broniewskiego na 500 metrowym jest chyba z 5 wysokosci kraweznikow ! Fuszera jakich mało ! Pani Golawska ktora twierdzi ze mieszkancy smieca a nie UM. a koszy na osiedlach tyle co kot naplakal !remonty ulic mogą utrzymywac firmy dozywotnio co remoncik rok i mozna jechac na nowo .Sandecja ? Przelekliscie się odwolania rady bo podpisy mogą zebrac na jednym meczu zeby was odwolac?Nastepna sesja jak baranki !Na kiedy most helenski mial byc gotowy ?Kto zlozyl skarge na dyrektora geniusza ? Na prawde nie macie do czynienia z glupolami!

 6. Gwizdek pisze

  Czego innego można się było spodziewać po michałku największym doopowłazie rysia…… Teraz się mści bo wywalony Kądziołek z rodzinki 🙂 z zarządu MORD .. .

 7. Jeszcze zatęsknimy za Nowakiem pisze

  Obecna władza w mieście to festiwal nieróbstwa i niekompetencji. Ale trudno się dziwić skoro wywalili prawie wszystkich którzy coś robili a zatrudnili znajomych królika.

 8. Pa Jacyk pisze

  Hejt w natarciu ! Na nic się nie zdały poparcia Iwony M przez wszystkich świętych PiS Kaczyńskiego, Dudy, Morawieckiego, Szydło . Sądeczanie mają swoją mądrość , wybierając na stanowisko Prezydenta Nowego Sącza Ludomiła Handzla powierzając mu miasto , i odrzucając ogromną większością głosów Iwonę Mularczyk nauczycielkę ,wybrali przedsiębiorcę na gospodarza miasta . Nie spodobał się ten wybór Sądeckiemu PiS -owi a przede wszystkim radnym , którzy chcieli przejąc władzę nad prezydentem . Prezydent rozpoczął swoją prezydenturę od wymiany dyrektorów bo z nimi będzie współpracował co się nie spodobało radnej Cabale , która kwestionuje decyzje kadrowe prezydenta , przewodnicząca RM, ma pretensje że prezydent jej nie prosi o radę w zarządzaniu , przez trzy miesiące od objęcia stanowiska nie prosiło audiencję pani przewodniczącej RM. Jednym słowem klub radnych RM okazał się wrogo nastawiony z wiadomych powodów do ostatnio wice przewodniczący RM Kądziołka organizuje konferencję prasową aby zrugać powytykać że przywłaszcza sobie zasługi poprzedniego Prezydenta jako swoje osiągnięcia , musiał to zrobić za pośrednictwem TV Sądeckiej. Państwo radni Kaczyński wasz przywódca i duchowy guru trzy lata temu powiedział że suweren dał mu władzę i on ją sprawuje . Ja również powiadam suweren czyli Sądeczanie powierzyli władzę w mieście i niech Prezydent ją sprawuje w swój sposób jeżeli jest zgodny z prawem . Nie utrudniajcie jemu wykonywanie jego obowiązków. Zmieńcie swój stosunek do Prezydenta nie róbcie nikomu nie potrzebnego zamieszania . Pogódźcie się z przegraną w wyborach . Prezydent odpowiada za swoje decyzje i to co robi , w przeciwieństwie do was. Panie Kądziołka uważam że nie na miejscu było pańskie ruganie prezydenta mówiąc obudź się pan i weź się do roboty, nie przystoi to człowiekowi z wyższym wykształceniem. Czy w PiS są jeszcze normalni ludzie?

  1. Ludomir pisze

   “Suweren” już zaczyna żałować swojego wyboru i stąd ten hejt

   1. JoAnna pisze

    Sądecznin pisze że Handzel podpisuje się pod osiągnięciami Nowaka , bez konkretów Powtarza jak papuga słowa przeciwnika Handzla Kądziołki . 100 dni to za mało aby posprzątać po pisuarze , przykładem jest rondo na Helenie przy moście żeby jadąc od Chełmca z ronda zjechać w ul. Dunajcową trzeba przejechać dwa ronda po obu stronach mostu, to arcydzieło Nowaka , a takich drobnych i kosztownych jest wiele. Piszesz że na dyrektora czy też prezesa się nie nadawał, może i nie ale Pani nauczycielka ze znakami zapytania co nie potrafi poprowadzić sesji ,nie mając pojęcia o zarządzaniu by się nadawała ? Jeżeli tak uważasz to nie jesteś SĄDECZANINEM. Jednak Sądeczanie nie posłuchali dzięki Bogu Kaczyńskiego , Dudę , Morawieckiego , Szydło i wiele drobniejszych polityków , Wybrali Handzla bo mają olej w głowie. Handzel ma przed sobą na realizację obietniccałą kadencję, nie obiecywał że w stu dniach wszystko zrobi.

  2. kolo pisze

   Zamiast grafomanii, prosimy o konkrety. Gdzie jest darmowa komunikacja miejska? Tak dla przykładu.

 9. Czesio pisze

  Co znaczy “PLH” w tytule? Stosowanie takich skrótów nie przystoi szanującemu się portalowi

 10. Jo Anna pisze

  Wszyscy pamiętamy ogromne bilbordy, które masowo stawiano w naszym mieście. Darmowe parkingi, darmowa komunikacja, darmowa rehabilitacja. A czy gdzieś było zapisane że to wszystko od pierwszego Marca 2019 roku? Wszyscy też pamiętamy wizyty Premierów Prezydenta naczelnika Kaczyńskiego na zaproszenie Mularczyków w celu poparcia Iwony Mularczyk która pchała się za wszelką cenę na fotel prezydenta , teraz kolesie z PiS-uaru mszczą się na Handzlu który na swoje obietnice ma wiele czasu ten hejt to tylko radnych PiS-uaru, nie wszystkich . Panie Michasiu Kądziołka mści się Pan za co ? wiem ale nie powiem. Wstydu waść nie masz. Pani Teresko prawem prezydenta jest dobranie sobie współpracowników tak jak to robi PiS-uar na każdym kroku. Katolikom nie pasuje mowa nienawiści.

  1. Czesio pisze

   Co to znaczy PiS-uar? Czy Pani mowa nienawiści pasuje?

   1. Ewa pisze

    Do Czesia ; Kim ty jesteś Czesiu , piszesz ,że suweren już zaczyna żałować swojego wyboru , kto ci dał prawo występować w imieniu suwerena , czyli Sądeczan .

    1. Czesio pisze

     Do Ewy: wyobraź sobie, że mam do tego takie samo prawo jak ty

  2. fefeds pisze

   i kadencja się skonczyla, że już mają być wszystkie obietnice wyborcze spelnione? Jesteś malo rozgarnietym trollem, zapewne rodzina kogoś wyrzuconego ze spolki miejskiej lub sznowana beneficjentka 500plus, bo duzo masz czasu kobieto, a pusto w glowie.

 11. Jo Anna pisze

  Wielka szkoda że Prezydent Handzel wziął na siebie współodpowiedzialność za bubel związany z budowanym mostem. Bo to że Pan Kądziołka krytykuje Prezydenta że przywłaszczył sobie zasługi Nowaka to nie Handzel przyjął projekt ronda po lewej stronie Dunajca gdzie jadąc od Chełmca z ronda nie można zjechać na ulicę Dunajcową tylko trzeba jechać przez most następnie rondo pod zamkiem wrócić do ronda i dopiero zjechać. Widocznie Szanowny Pan Kądziołka albo Pani przewodnicząca RM nie wiedzieli o kosztownym bublu Pana Prezydenta Nowaka ale krytykują Pana Handzla . Rondo już jest wybudowane i puki nie jest oddany do użytku most niema problemu z wjazdem na ul. Dunajcową lecz po oddaniu będzie kłopot , jeżeli Pan Handzel nie wyda pieniędzy na nowe opracowanie architektoniczne rozwiązanie i przebudowę ronda . Panie Kądziołka widzi się czyjeś pod lasem a nie widzi swego pod nosem. Pan Prezydent Nowak to Pana opcja polityczna a Pan jak się nie mylę był radnym poprzedniej kadencji.

  1. Marzanna Leśniak (mieszkanka Heleny) pisze

   A przepraszam bardzo na Helenie nie ma innych dróg niż Droga Krajowa? Wystarczy trochę wyobraźni i można bardzo łatwo poruszać się po Helenie, nie korzystając z ronda… Ludzie Wam się całkiem w głowach poprzewracało…

   1. Kazimierz Jaskólski pisze

    Brawo Ty!

  2. Puki puki pisze

   Pajacu. Zaparz sobie ziółek.

   1. Jo Anna pisze

    Do kogo piszesz? Obawiam się, że tobie ziółka nie wystarczą…

 12. Jerzy pisze

  Kądziołka zarzuca Prezydentowi że przyznaje się do zasług nie swoich : (Nawet codzienne wizyty studyjne prezydenta na placu budowy nie spowodują, że sobie przypisze tą inwestycje jako swoją, jak również towarzyszącą tej inwestycji wymianę nawietrzni dróg na ul. Bulwar Narwiku oraz ul. Krakowskiej). Uważam że to jest złośliwe szukanie dziury w całym , Czy chce czy nie Handzel jest powiązany z pow, inwestycjami a kontynuacja jak i poprawa zaniedbań poprzedniego prezydenta jak rondo po lewej stronie Dunajca powoduje zwiększenie kosztów tych inwestycji .

 13. Jerzy pisze

  Marzanno Leśniak (mieszkanko Heleny) Mam nadzieję że to się Tobie w głowie poprzewracało , Rondo nie jest tylko dla mieszkańców Heleny ( jak twierdzisz z resztą nie potrzebne). A przejeżdżający przez N.Sącz nie muszą sobie wyobrażać i szukać uliczek Heleny tylko bezkolizyjnie przejeżdżać .

  1. Marzanna pisze

   Jak przejeżdżają przez Nowy Sącz to na pewno nie ulicą Dunajcową… To jest droga wewnątrz osiedla Helena, a nie jakaś krajówka, którą TIRy przejeżdżają…

   1. Kaźmirz pisze

    Jeszcze raz brawo 😀

Zostaw odpowiedź