miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Prezydent Ludomir Handzel podsumował 100 dni urzędowania!

4 691

W sobotę (2 marca) mija 100 dni od momentu, kiedy Ludomir Handzel oficjalnie objął urząd prezydenta Miasta Nowego Sącza. W podsumowaniu prezydentury znalazły się takie kwestie, jak m.in.: dofinansowanie na dwa nowe żłobki, schronisko dla zwierząt, Dzienny Dom Seniora, a także nowe place zabaw oraz walka o czyste powietrze.

 

Czytaj również: Miasto Nowy Sącz i PWSZ będą współpracować! Podpisano porozumienie

 

– Dokonujemy zmian kadrowych na wyższych stanowiskach oraz przeglądu kompetencji personalnych. Odbywa się to bardzo spokojnie i merytorycznie. Staramy się kontaktować ze społeczeństwem. Bezpośrednio, za pomocą Internetu kontaktuję się z mieszkańcami. Co miesiąc, tak jak obiecałem, jestem dla nich dostępny w sieci, na portalu społecznościowym Facebook – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Prezydent Miasta Nowego Sącza zaznaczył, że obecnie trwają prace nad Dziennym Domem Seniora. Utworzone zostanie sześćdziesiąt miejsc dla osób niesamodzielnych. Wspomniał także, że za 1 800 000 złotych powstanie Plac Zabaw Wodnych MOSiR oraz place zabaw w ramach Otwartej Strefy Aktywności (przy ul. I Brygady, Żywieckiej, Tłoki). Podkreślił, że cały czas trwają intensywne prace przy budowie nowego Mostu Heleńskiego na rzece Dunajec. – Wzmocniliśmy nadzór nad tą inwestycją, jesteśmy w kontakcie z wykonawcami, dokonujemy prawie codziennie wizyt studyjnych. Sam często bywam na budowie, obserwuję postęp prac. Staramy się, by majowy termin oddania mostu został dotrzymany.

Nie zabrakło także krótkiego przedstawienia inwestycji drogowych, takich jak: wzmocnienie i wymiana nawierzchni ul. Bulwar Narwiku, Krakowskiej oraz budowa parkingu pod „Panoramą” na 86 miejsc. Wśród porażek, które wymienił prezydent Ludomir Handzel pojawiły się m.in.: utrata kontroli przez Miasto nad Sądeckimi Wodociągami oraz nieprawidłowo zaprezentowana koncepcja dotycząca przyszłości Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza przy ul. Długosza w Nowym Sączu.

Poniżej znajduje się prezentacja podsumowująca 100 dni prezydentury Ludomira Handzla:

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Ludomir pisze

  Co takiego prezydent zrobił w czasie swojego urzędowania od początku do końca? Jak już ktoś na konkurencyjnym portalu zauważył – 90% inwestycji rozpoczęła poprzednia władza.

  1. xaxa12112 pisze

   a co mial je nagle zakończyć, by napisać że coś jest od niego?
   Dużo zostalo kwiatkow niedoszacowanych na ktore nie ma pieniedzy i z wielką dziurą w budżecie.W 100 dni to niewleie można zdzialaś jeszcze podczas okresu swiatecznego.
   Tak naprawdę ten rok będzie weryfikowal mozliwosci i pomysly Handzla na rozwoj miasta.

   1. Ludomir pisze

    Nie powinien po prostu przypisywać sobie cudzych zasług. Mam nadzieję, że potrafi coś więcej niż wymieniać pracowników ratusza na “zaufane” osoby

 2. Kaźmirz pisze

  Jak zauważyłem radni kła PiS P. Kądziołka i P. Cabała wspomagają Panią Mularczyk w hejtach , w mowie wyrażającej niechęć do Prezydenta Miasta Handzla , korzystając z TV Sądeckiej Pan Kądziołka obwinia Prezydenta za to że nie dziękuje Nowakowi za rozpoczęcie budowy mostu , za starania się o nowe autobusy dla MPK jak też oskarża o przywłaszczenie sobie wspomnianych zasług w podsumowaniu 100 dni urzędowania co jest nie prawdą . Pani Cabała jak by nie było innych ważnych spraw od wielu tygodni staje w obronie wymiany pracowników ratusza , dyrektorów , księgowej i innych , choć to nie jej sprawa ,nie ona będzie z nimi zarządzała Miastem . poza tym jeżeli widzi w tym nadużycie władzy to winna przekazać sprawę do prokuratury, a nie pouczać prezydenta poprzez TV jest to haniebne , jak również haniebna jest wypowiedz w TV Sadeckiej Pana Kądziołki. Szanowni radni koła PiS Pan Prezydent Handzel został wybrany przez Mieszkańców Nowego Sącza i będzie rozliczany i oceniany przez Wyborców, Uważam za nie kulturalne i nie właściwe potępianie , krytykowanie przez radę miasta jako że Pan Kądziołka występuje jako wice przewodniczący RM na konferencji prasowej występuje w imieniu Rady Miasta . Od tego są sesje RM a nie zwoływane konferencje prasowe w celu krytykowania i oczerniania nie pisowskiego prezydenta. Sądeczanie odrzucili w wyborach zachwalaną przez wszystkich świętych PiS nawet na cmentarzu Panią Mularczyk jak się okazuje wiedzieli co robią , bo P. Mularczyk nie miała i niema predyspozycji na stanowisko Prezydenta bo nie daje sobie rady nawet w prowadzeniu sesji, a pchała się na fotel prezydenta. Troszkę pokory państwo radni , Nie ucznie kultury Prezydenta ,pozwólcie mu zarządzać tak jak on uważa za stosowne , nie wprowadzajcie pisowskiej dobrej zmiany do ratusza . Pani Cabała to że Pani pracowała w PIP nie upoważnia pani do pouczania prezydenta co do zmian personalnych to on będzie z tymi ludzmi pracował. A Państwo radni w ramach oszczędności obcięliście zarobki prezydenta a swoich za krytykę broniliście wszystkimi siłami. Wasze diety za sesje nie powinny przekraczać 300zł a przyznaliście sobie ile?

Zostaw odpowiedź