miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

40 mln złotych na odbudowę Parku Strzeleckiego! Amfiteatr odzyska dawny blask

2 1 276

Park Strzelecki w Nowym Sączu zostanie zrewitalizowany kosztem prawie 40 mln zł przy wsparciu funduszy UE. Blisko 10-hektarowy obszar ma służyć organizowaniu plenerowych imprez kulturalnych i rekreacyjnych, np. rodzinnych pikników i zajęć sportowych.

 

Czytaj również: Środki na nowy most nad Dunajcem nie przepadną! Pieniądze są zabezpieczone

 

Już wkrótce nowosądecki Park Strzelecki zmieni się nie do poznania. To właśnie tu powstanie zadaszony amfiteatr dla kilkutysięcznej widowni, urokliwe i oświetlone alejki spacerowe, a także fontanna, altana i place zabaw. Dla miłośników sportu zaplanowano również pętlę gimnastyczną z niezbędnymi elementami do ćwiczeń – informuje na swoim profilu na FB Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego. – Park Strzelecki stanie się miejscem codziennego wypoczynku dla mieszkańców Nowego Sącza oraz atrakcją turystyczną dla osób odwiedzających miasto. Tutaj będzie można organizować imprezy plenerowe, koncerty, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, zajęcia rekreacyjne czy zawody sportowe – dodaje Kozłwoski.

 

 

 

Władze Nowego Sącza podpisały umowę z wykonawcą przedsięwzięcia, którym została nowosądecka firma Erbet. Najważniejszą inwestycją będzie amfiteatr ze sceną wraz z zapleczem i widownią, który zastąpi zrujnowaną muszlę koncertową. Przebudowane zostaną parkowe alejki, zainstalowane nowe oświetlenie. W projekcie znalazły się także: fontanna, pawilon parkowy, pętla gimnastyczna wyposażona w elementy do ćwiczeń oraz place zabaw dla dzieci.

 

 

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zaznaczył, inwestycja stała pod znakiem zapytania, bo w poprzedniej wersji projektowej najniższa cena była o 20 mln zł wyższa, niż budżet zaplanowany na to przedsięwzięcie. – Na szczęście udało się nam przeprojektować inwestycję i uratować ten projekt – powiedział Handzel.

Blisko 10-hektarowy Park Strzelecki zyska wielofunkcyjny charakter i będzie służyć organizacji koncertów, imprez plenerowych, rodzinnych pikników, zajęć rekreacyjnych, sportowych, społecznych i integracyjnych. Koszt inwestycji określony został na prawie 40 mln zł, z czego 30 mln zł to pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Prace mają zostać zrealizowane do końca listopada przyszłego roku.

Opr. Rafał Kmak
źródło i for.: PAP, facebook

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. miastons pisze

    aż nie można sie doczekać jak pojawią się wlepki KKSuf i inne g#wna wybaźgrane przez tych analfabetów

  2. xaa121 pisze

    Mam nadzieję, że miasto zadba by w sezonie letnim odbywalo się tam sporo koncertow i przede wszystkim Swięto Dzieci Gor plus liczne kabarety, ktore chociaż trochę dodadzą usmiechow na tegich minach lachów.

Zostaw odpowiedź