miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bronisława Łukasik z Nowego Sącza skończyła sto lat!

1 853

W niedzielę (6 stycznia) Bronisława Łukasik, która mieszka na Osiedlu Poręba Mała w Nowym Sączu skończyła sto lat. Z tej okazji prezydent Ludomir Handzel przybył do domu jubilatki, aby złożyć jej najserdeczniejsze życzenia. Ponadto wręczył jej kwiaty i prezent.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Anastazja Tobiasz pierwszą mieszkanką miasta! [ZDJĘCIA]

 

Bronisława Łukasik przyszła na świat w dniu 6 stycznia 1919 roku (Trzech Króli). Zamieszkuje na Osiedlu Poręba Mała w Nowym Sączu. Przez całe swoje życie zajmowała się gospodarstwem oraz liczną rodziną. Jubilatka urodziła ośmioro dzieci. Ponadto doczekała się osiemnastu wnuków, piętnastu prawnuków, a także sześciu praprawnuków. W domu posiada wiele pamiątek po zmarłych rodzicach, m.in. przedwojenne meble oraz obrazy.

Prezydent Ludomir Handzel życzył jubilatce wszelkiej pomyślności i dalszych długich lat życia w dobrym zdrowiu. Przekazał jej również listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów i Wojewody Małopolskiego oraz kosz pełen pięknych kwiatów i okolicznościowy prezent.

W uroczystym spotkaniu oprócz prezydenta Miasta Nowego Sącza wzięła udział najbliższa rodzina Bronisławy Łukasik – syn oraz synowa.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. xaxa1`212 pisze

    Może wystarczy tego lansu Panie prezydencie i pora zabrać się do realnych problemów mieszkańców Nowego Sącza??? A nie tylko wywalanie na zbity ryj urzędników i focie…

Zostaw odpowiedź