miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Budżet Obywatelski dla kibiców Sandecji! Na co przeznaczą 400 tysięcy złotych?

0 1 048

Oficjalne wyniki głosowania nad Budżetem Obywatelskim Miasta Nowego Sącza na rok 2019 są już znane. Najwięcej głosów otrzymało zadanie ogólnomiejskie „Sandecja to My!” i to ono zostanie zrealizowane. Mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli nabyć karnety na mecze Sandecji za symboliczną złotówkę.

 

Czytaj również: OFICJALNIE: Tomasz Kafarski nowym trenerem Sandecji Nowy Sącz!

 

400 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na dofinansowanie do zakupu karnetów na mecze Sandecji w 2019 roku dla mieszkańców Nowego Sącza. Cena rozprowadzanych przez MKS Sandecja wejściówek dla każdego mieszkańca na stałe lub czasowo zameldowanego w Nowym Sączu wynosić będzie 1 zł. Różnica pokryta zostanie ze środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań ogólnomiejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dystrybucja karnetów odbywać się będzie według kolejności zgłoszeń do momentu wyczerpania pełnej puli środków.

– Stworzenie możliwości zakupu przez nowosądeczan wejściówek na mecze ligowe Sandecji za 1 zł powinno radykalnie zwiększyć frekwencję na zawodach oraz pomóc w uzyskiwaniu lepszych wyników sportowych przez drużynę Sandecji – uzasadnia potrzebę realizacji zadania Stowarzyszenie Kibiców Sandecji.

Chciałem serdecznie pogratulować kibicom naszego klubu. Sandecja ma wielkie szczęście, że ma takich sympatyków. Los naszej drużyny nie jest im obojętny i pokazali to po raz kolejny – mówi Tomasz Michałowski, prezes Sandecji Nowy Sącz.

 

Czytaj również: OFICJALNIE: Tomasz Michałowski nowym prezesem Sandecji Nowy Sącz!

 

Pozostałe zadania – dzielnicowe, które zostaną zrealizowane w 2019 roku to:

– Dzielnica I „Aby w Nowym Sączu chciało się żyć” na kwotę 400 000, 00 złotych;

– Dzielnica II „Montaż oświetlenia oraz zakup i montaż kontenerów szatniowo-socjalnych na stadionie MOSIR „Piątkowa” przy ul. Lwowskiej” na kwotę 400 000, 00 złotych;

– Dzielnica III „Terapia, edukacja, wychowanie przez prace w ogrodach i ścieżkach zmysłów” na kwotę 400 000, 00 złotych;

– Dzielnica IV „Nowoczesna Infrastruktura Miejska – Przyjazna Wszystkim Mieszkańcom” na kwotę 400 000, 00 złotych.

W głosowaniu udział wzięły 7903 osoby. Liczba ważnych oddanych głosów na projekty ogólnomiejskie wyniosła 5701, a na dzielnicowe 7291. Z danych statystycznych wynika, że w głosowaniu wzięło udział nieco więcej kobiet (4009) niż mężczyzn (3894), najwięcej bo 27,88% osób zagłosowało w przedziale wieku pomiędzy 36 a 49 rokiem życia.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: nowysacz.pl
Fot.: Marek Jaśkiewicz (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź