miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dawid z sądeckiego „Elektryka” wyruszy w rejs dookoła świata

0 851

Dawid Sobarnia, który jest uczniem 3 klasy informatycznej Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu wygrał rejs dookoła świata na pokładzie Daru Młodzieży. Jest to nagroda dla laureata konkursu „Rejs Niepodległościowy”.

 

Czytaj również: 8 tys. dolarów dla Dawida. Uczeń Elektryka laureatem międzynarodowego konkursu!

 

Uczący się w Elektryku Dawid Sobarnia wziął udział w konkursie „Rejs Niepodległościowy” organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Akademię Morską w Gdyni. Sądeczanin wysłał na konkurs fotografię, zdał test i znalazł się wśród laureatów konkursu, w którym główną nagrodą jest udział w rejsie dookoła świata oraz udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w 2019 roku.

Dawid Sobarnia jest uczniem 3 klasy informatycznej Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu. – Chodzi o przełamanie bariery, jeśli pokona się jedną, to kolejne znikają – mówił Dawid Sobarnia, podsumowując swój sukces.

Sądeczanin przygotowuje się obecnie do podróży i zdobył już Międzynarodowe Morskie Świadectwo Zdrowia, musi jeszcze przejść szkolenia w zakresie STCW oraz Security Awarness. Obejmują one zajęcia na poligonie oraz na pływalni w Gdyni, a kursy kończą się obowiązkowymi testami, od których zależy wydanie stosownego certyfikatu, uprawniającego do udziału w rejsie, który rozpocznie się w maju 2018 roku.

Pasją Dawida jest fotografia, którą zaczął rozwijać, gdy miał 15 lat i obecnie zarabia fotografując, a niedawno zainteresował się też grafiką i od razu wykorzystał to praktycznie: projektuje logotypy, plakaty, banery.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź