miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Debata na temat nowego stadionu Sandecji – dyskutowano o jak najszybszym rozpoczęciu budowy! [ZDJĘCIA]

1 779

Wiceprezydent Nowego Sącza, Artur Bochenek gościł członków grupy doradczej prezydenta. Spotkanie dotyczyło budowy nowego stadionu dla Sandecji Nowy Sącz. Grupa składająca się z przedstawicieli  Stowarzyszenia Kibiców Sandecji oraz pracowników Urzędu Miasta Nowego Sącza, zajmuje się analizą postępu prac nad budową nowego obiektu dla lokalnej drużyny.

 

Czytaj również: Finał zbiórki dla poszkodowanego w wypadku w Łęce, Andrzeja – kibice jak zwykle nie zawiedli!

 

– Było to już drugie robocze spotkanie, podczas którego analizowaliśmy postęp prac projektowych i pierwsze wnioski zostały już wyciągnięte. Do rozmów zaprosiliśmy Stowarzyszenie Kibiców Sandecji i poprosiliśmy ich o opinię na temat sposobu budowania stadionu – chodzi o to, czy budować go etapowo. Ustaliliśmy już, że będziemy budować stadion na 8200. miejsc. Rozmawiamy też o najlepszym ulokowaniu parkingów przy stadionie. Kolejne spotkanie odbędzie się 10 grudnia i  zakończy się ono protokołem i wspólnymi konkluzjami – poinformował zastępca prezydenta Artur Bochenek.

 

 

Wnioski i decyzje dotyczące jak najszybszej budowy stadionu, które zostały podjęte na spotkaniu, zostaną przedstawione mieszkańcom przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla na briefingu, który będzie miał miejsce po zakończeniu spotkania.

 

 

Projekt stadionu został wyceniony na około 650 tys. złotych, jego przygotowaniem zajmuje się Pracownia ATS 999.

 

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. ryba pisze

    a czy kibice sandecji maja kompetencje aby pomagac w projekcie? sam jestem absolwentem budowlanki i wiem ze byle pierdoła domokrążny majster jedyne co może to kloca w kiblu postawic bo to za poważny konstrukcyjnie projekt ,zreszta ponoc prywatna firma zajmujesie tym projektem wiec o co kaman i po kiego a szopka? zebranie zeby sie zebrac pogaworzyć i wziasc pieniadze?

Zostaw odpowiedź