miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Do 2035 roku MPEC chce zainwestować 85 mln złotych

0 252

W nadchodzących latach Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu planuje szereg inwestycji. Plan jest ambitny, ponieważ do 2035 roku nowosądecka spółka chce zainwestować łącznie 85 mln złotych.

 

Czytaj również: Prace postępują. Za trzy tygodnie zamknięcie Mostu Heleńskiego [ZDJĘCIA]

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu rozwija się z roku na rok. W minionych latach MPEC zainwestował m.in. w nowoczesne systemy automatyki, które regulują przepływ ciepła w sieci, w system odpylania na kotłowni Milenium oraz zmodernizował znaczną część starej sieci ciepłowniczej.

Oprócz tego MPEC co roku dokonuje przyłączy nowych budynków, a w ubiegłym roku do sieci ciepłowniczej podłączony został Newag, a także sklep Agata Meble. Natomiast na nadchodzące lata ciepłownia ma już określony plan rozwoju, który obejmuje m.in. zakup i montaż kotła na biomasę w ramach dywersyfikacji źródeł energii.

– Do 2035 chcemy zainwestować łącznie 85 mln złotych. Jest to plan ambitny, ponieważ jako ciepłownia nie mamy takich możliwości uzyskania dotacji jak inne instytucje i głównie opiera się o własne środki finansowe. W naszym planie inwestycyjnym, oprócz dywersyfikacji źródeł ciepła, planujemy oczywiście nowe podłączenia m.in. w rejonie ul. Wyspiańskiego i Jana Pawła II, dalsze modernizacje starych elementów sieci a także wprowadzenie instalacji odsiarczania – mówił Piotr Polek, prezes MPEC w Nowym Sączu w rozmowie z miastoNS.pl

 

MK
Fot.: archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź