miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wotum nieufności dla Prezydenta Ludomira Handzla

3 2 259

Podczas wielu punktów dzisiejszej, XV Sesji Rady Miasta Nowego Sącza najważniejszymi są trzy. Pierwszy dotyczył debaty nad stanem Miasta Nowego Sącza. Drugi to głosowanie nad wotum zaufania dla Prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla, trzecim natomiast jest absolutorium.

 

Czytaj również: Sądeczanka Kamila Koziara najlepszą kosmetolog na świecie! 

 

Sesja rajców miejskich rozpoczęła się wyjątkowo wcześnie. Pierwszy punkt został odczytany tuż po godzinie 12:00. Debata nad stanem miasta trwała bardzo długo, była również bardzo burzliwa. Do punktu związanego z wotum zaufania przystąpiono dopiero po 8 godzinach.

Zgodnie z ustawą nowelizująca z 11 stycznia 2018 roku do ustawy o samorządzie gminnym wprowadzono przepisy ustanawiające nowy obowiązek organu wykonawczego gminy przedkładania organowi stanowiącemu i kontrolnemu corocznego raportu o stanie gminy podlegającego obowiązkowej debacie, w której udział mogą wziąć także mieszkańcy gminy. Realizacja tego obowiązku stanowi wyraz wzmocnienia pozycji rady gminy wobec wójta, burmistrza czy prezydenta Miasta. Wiąże się bowiem z obligatoryjnym głosowaniem w radzie nad udzieleniem w naszym przypadku Wotum Zaufania Prezydentowi Miasta Nowego Sącza Panu Ludomirowi Handzlowi.  Nieudzielenie wotum zaufania w dwóch kolejnych latach może zaś stanowić podstawę do zainicjowania przez radę referendum w sprawie odwołania prezydenta. Wotum zaufania to dowód ufności upoważnienie kogoś do działania. Tak więc dziś wzmocniona nowymi przepisami Rada Miasta Nowego Sącza podejmie po raz pierwszy bardzo ważną decyzję nt. Udzielenia bądź nie Wotum Zaufania dla Prezydenta Ludomira Handzla informował wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Michał Kądziołka. Szanowny Panie Prezydencie w dniu zaprzysiężenia nie miałem do Pana zaufania, ale dałem Panu szansę. Dałem panu szansę, że zrealizuje Pan zapowiedzi z kamapnii wyborczej. Niestety Pana deklaracje nie pokryają się z czynami co udowadniałem wielokrotnie. Dlatego z przykrością muszę stwierdzić, że nie zagłosuję za udzieleniem panu Wotum Zaufania poinformował radny Kądziołka.

Panie Prezydencie, nie zasłużył Pan na moje zaufanie, nie zasłużył Pan na zaufanie wyborców, których mam zaszczyt i obowiązek reprezentować, powodowany troską o bezpieczeństwo Sądeczan i naszego ukochanego Nowego Sącza, który zasługuje na więcej, wzywam Pana do pilnej zmiany stylu zarządzania miastem, wzywam Pana do pracy i współpracy na rzecz oczekiwanego przez mieszkańców rozwoju miasta, poprawy jakości  życia mieszkańców, wzywam do realizacji Pańskich obietnic wyborczych w myśl reguły, którą sam Pan głosił w czasie swojej kampanii wyborczej, że nie będzie Pan stosował usprawiedliwienia w rodzaju, że czegoś się nie da zrobić oświadczył przed głosowaniem radny Wojciech Piech.

Proszę was drodzy przyjaciele radni PiS i klubu “Wybieram Nowy Sącz” wznieśmy się ponad politykę. Zagłosujmy, jak trzeba, za wotum zaufania. Pokażmy, że jesteśmy w stanie wznieść się nad podziałami i, że jesteśmy w stanie zagłosować za apelował radny Maciej Prostko. To będzie jakiś ewenement, że radni PiS nie udzielą wotum zaufania prezydentowi z tejże opcji (mowa o prezydencie poprzedniej kadencji) grzmiał radny Krzysztof Ziaja. Radny Józef Hojnor stwierdził natomiast, że będzie głosował za udzieleniem prezydentowi wotum zaufania.  Zróbmy ten krok do przodu wzywał radny Tadeusz Gajdosz. Wznieśmy się nad podziałami. Pokażcie klasę. Wielki szacunek panie prezydencie. Idziemy do przodu.

W głosowaniu udział wzięli wszyscy radni: 10 było za, 12 przeciw jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Tablica z wynikiem głosowania nad wotum zaufania dla Ludomira Handzla

 

 

Rafał Kmak
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. Nie ważne pisze

  Cenzura jak za dawnych lat , po jaką cholerę jest ta rubryka “zostaw odpowiedz” jak jakiś głąb nie dopuszcza do publikacji kiedy ktoś ma coś do powiedzenia krytycznego o radnych PiS.

 2. Wkurzony pisze

  Radny Kądziołka wzywam Pana do pilnej zmiany stylu zarządzania miastem, wzywam do realizacji Pańskich obietnic wyborczych Nie wiadomo o jakim stylu Kądziołka mówi o stylu zarządzania jaki stosuje ideologia PiS centralnie zarządzanym przez Kaczyńskiego. Radny Wojciech Piech Pan głosił w czasie swojej kampanii wyborczej, że nie będzie Pan stosował usprawiedliwienia, że czegoś się nie da zrobić . Dziwię się Radnemu Piechowi byłemu wiceprezydentowi takiego stanowiska , liczyłem że Pan Piech w swoich atakach na prezydenta użyje rozumu , nie tylko chęci zemsty i krytyki. Obydwaj Panowie swymi wypowiedziami starają się narzucić własny partyjny system . Nie pozwalający rozwinąć systemu z jakim zgadzali się wyborcy wybierając Pana Handzla odrzucając zapędy do zawładnięcia Miasta przez PiS przez Mularczyków. Sądeczanie wybrali Pana Handzla i Paniom i Panom obozu PiS w radzie Miasta proponuję powstrzymać się z próbami puczu .
  Prezydent wybrany demokratycznie ma pięć lat na wprowadzenie obietnic wyborczych , Panie Kądziołka ! Panie Piech dobrze Pan wie że Prezydent aby móc powiedzieć że wszystko się da zrobić musi dobrać sobie zaufanych współpracowników którzy nie będą rzucać kłody pod nogi a współpracować dla dobra miasta. W przeciwności do klubu radnych PiS którym ważniejszy jest posłuch swego guru partyjnego niż dobro miasta. Wstydźcie się swych popisów przed kamerami , bo cała Polska z was się śmieje , PiS-komuna to złodzieje. Radny Tadeusz Gajdosz. – Wznieśmy się nad podziałami. Pokażcie klasę. Panie Gajdosz do kogo ta mowa – aby pokazać klasę trzeba ją mieć jak dotąd Radni PiS takowej klasy nie mają.

  1. Prezes pisze

   Coś się panu chyba pomieszało w związku z zarzutami kierowanymi w stronę PiSu. Widać, że opozycyjni trolle działają 😛

Zostaw odpowiedź