miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dzieci i młodzież z SP2 chcą się uczyć języków obcych [ZDJĘCIA]

0 177

W Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu odbył się Dzień Języków obcych. W ramach tego wydarzenia uczniowie przygotowali przedstawienie w języku angielskim oraz śpiewali piosenki po angielsku i francusku. Nie zabrakło także poselstwa Królowej Jadwigi.

 

Czytaj również: Ich prace trafią do kalendarza Sądeckich Wodociągów [ZDJĘCIA]

 

Dzień Języków obcych w SP nr 2 w Nowym Sączu był okazją dla uczniów, aby obejrzeć przedstawienie w języku angielskim „Puss in Boots” oraz wspólnie zaśpiewać angielskie piosenki. Nie zabrakło także akcentów w innych językach jak np. piosenki „Panie Janie” we francuskim wydaniu.

Dzień Języków obcych obchodzimy po raz kolejny w ramach jednej z wielu europejskich inicjatyw. Staramy się zachęcić uczniów do dalszej pracy i promować wśród nich naukę języków obcych. W dzisiejszych czasach jest to umiejętność niezbędna, a znajomość jednego języka obcego jest konieczna. Próbujemy promować naukę w sposób nieszablonowy. W tamtym roku były to gry i zabawy oraz przedstawienie o królu Kraku i smoku w języku angielskim. Promujemy także E- tweening, ponieważ od kilku lat szkoła bierze udział w programie wymiany – mówiły Karolina Kumor nauczyciel języka angielskiego i Elżbieta Poręba – Szarkowska.

Nauczycielki zaznaczały także, że działania te mają również zachęcić dzieci i młodzież do korzystania z języków obcych. Podkreślały także, że uczniowie bardzo chętnie włączają się w organizację tego wydarzenia.

Uczniowie palcówki znają wagę nauki języków i angażują się w wydarzenie. – Jest to ciekawe przeżycie, ponieważ oprócz przedstawienia oglądamy filmiki z programu E- tweening. Dwa lata temu wydawało mi się, że języki obce nie są mi potrzebne, zmieniłam zdanie i wiem, że są potrzebne np. podczas wyjazdów do innych krajów, czy wymiany uczniowskiej – mówiła Natalia z 6b. Wiktor, jej kolega z klasy, także zaznaczył, że warto się uczyć innych języków: – języki obce są na pewno potrzebne podczas wyjazdów, a inicjatywa dnia języków jest potrzebna i ciekawa.

– Chętnie bierzmy udział w tych wydarzeniach, ponieważ pogłębiają one naszą wiedzę o językach obcych. Podczas takiego dnia mamy także możliwość obejrzeć ciekawe przedstawienie oraz filmiki – dodały Pola i Wiktoria z 6b.

Przedstawienie Puss in Boots, które wystawiła klasa czwarta, przygotowane zostało przez Karolinę Kumor, nauczycielkę języka angielskiego oraz Małgorzatę Racoń. E- tweening przybliżała dzieciom i młodzieży Elżbieta Poręba – Szarkowska, a w organizacji Dnia Języków uczestniczyły również nauczycielki Agnieszka Markiewicz i Margeritta Wideł.

 

 

MK
Fot.: MK

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.