miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szczegóły kursowania autobusów i szynobusu na czas zamknięcia Mostu Heleńskiego

1 1 655

Znane są już szczegóły dotyczące zmian, jakie zostaną wprowadzone w związku z zamknięciem Mostu Heleńskiego. Zamiany wprowadzone zostaną na liniach nr 33, 34, 41, 42, 44 oraz 102. Podano także rozkład jazdy szynobusu, który będzie kursować pomiędzy stacjami Nowy Sącz Miasto i Nowy Sącz Krakowska.

 

Czytaj również: Pierwszy kurs szynobusu już 2 maja!

 

W związku z zamknięciem Mostu Heleńskiego wprowadzone zostaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu zmiany w kursowaniu autobusów.

Linia 33 i 34 – część kursów będzie wykonywana objazdem przez obwodnicę północną, natomiast większość zostanie wykonywana z i do przystanku Krakowska Stacja PKP.

Szczegóły:

Linia 33 – kurs z Nowego Sącza z godz. 4:45 będzie wykonywany objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Marcinkowicką i dalej własną trasą. Natomiast kurs z godz. 13:05 będzie wykonywany objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Jagodową, Dunajcową, Krakowską i dalej własną trasą.
Pozostałe kursy do Olszany będą wykonywane z przystanku Krakowska Stacja PKP po przyjeździe szynobusu z Nowy Sącz Miasto.
Kursy z Olszany z godz: 5:35, 6:50, 8:45, 16:10 będą skrócone do przystanku Krakowska Stacja PKP (z pominięciem przystanku przy ulicy Papieskiej – przejazd ul. Starowiejską) z przesiadką na szynobus.
Kursy z Olszany z godz. 7:35, 14:40 i 19:05 będą wykonywane objazdem przez ul. Starowiejską, Krakowską, Marcinkowicką, Obwodnicę Północną, Tarnowską i dalej własną trasą.

Linia 34 – w dni robocze kursy z Nowego Sącza do Podegrodzia, Mokrej Wsi z godz. 5:05, 6:15, 19:15 i 21:35 będą wykonywane objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Marcinkowicką i dalej własną trasą.
Natomiast kursy z godz. 12:20 i 13:10 będą wykonywane objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Jagodową, Dunajcową, Krakowską i dalej własną trasą. Pozostałe kursy będą do Podegrodzia , Mokrej Wsi będą wykonywane z przystanku Krakowska Stacja PKP po przyjeździe szynobusu z Nowy Sącz Miasto.
Kursy z godz: 8:00 i 20:05 (Mokra Wieś) oraz 18:20 i 22:20 (Podegrodzie) będą wykonywane objazdem przez ul. Starowiejską, Krakowską, Marcinkowicką, Obwodnicę Północną, Tarnowską i dalej własna trasą.
Pozostałe kursy z Mokrej Wsi, Podegrodzia będą skrócone do przystanku Krakowska Stacja PKP (z pominięciem przystanku przy ulicy Papieskiej – przejazd ul. Starowiejską) z przesiadką na szynobus.
W Soboty, Niedziele i święta linia 34 w kierunku Podegrodzia będzie kursować objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Marcinkowicką i dalej własną trasą. Powrót przez ul. Starowiejską, Krakowską, Marcinkowicką, Obwodnicę Północną, Tarnowską i dalej własną trasą.

Bilety zakupione na przejazd linią nr 33 i 34 upoważniają do kontynuacji podróży po trasie przejazdu tych linii (Kościuszki – Dworzec, Dworzec – Długosza Planty).

Kursy linii nr 41 zostaną skrócone do Rynku i wszystkie kursy będą wykonywane w relacji: Os. Gorzków – Rynek. Czasy odjazdów z przystanków pozostają niezmienione.
Rozwiązanie to pozwoli również utrzymać punktualność na odcinku pomiędzy Rynkiem a osiedlem Gorzków, na który przypada 70% ruchu pasażerskiego.

Linia 42 kursowała będzie ze zwiększoną częstotliwością objazdem przez obwodnicę północną, zapewniając bezpośrednie połączenie pomiędzy prawo a lewobrzeżną częścią miasta.
Trasa objazdu: Dworzec, Aleja Batorego, Aleja Wolności, Długosza, Rynek, Tarnowska, Obwodnica Północna, Marcinkowicka, Jagodowa, Dunajcowa, Dunajcowa pętla, Krakowska, Marcinkowicka, Obwodnica Północna, Tarnowska, Kazimierza Wielkiego, Kościuszki, Jagiellońska, Aleja Wolności, Aleja Batorego, Dworzec.

Trasa linii 44 zostanie skrócona do ul. Tarnowskiej.
Plan przejazdu podczas I etap prowadzonych prac:

Później trasa linii zostanie skrócona do przystanku Paderewskiego – Tarnowska. Powrót rozpoczyna z przystanku na ul. Dojazdowej, omijając przystanek Paderewskiego-Tarnowska.

Linia 102 kursować będzie objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Marcinkowicką, Jagodową do przystanku Dunajcowa pętla. Powrót tą samą trasą.

Szynobus – połączenie realizowane pomiędzy stacjami Nowy Sącz Miasto – Nowy Sącz Krakowska:
– ilość kursów/par – 30/15;
– dni kursowania – robocze od poniedziałku do piątku;
– godziny kursowania – od 05:50 – 18:55;
– dołączenia skoordynowane z liniami 33 i 34 zapewniając dogodną przesiadkę;
– dalsze komunikacja na terenie miasta Nowego Sącza możliwa poprzez przystanek autobusowy przy ulicy Kościuszki przez, który przebiega 26 linii komunikacyjnych;
– odległość przystanku Kolejowego N. Sącz Miasto do przystanku przy ul. Kościuszki to 150m;
– przejazd szynobusem jest bezpłatny.

Rozkład jazdy szynobusu:

Opr. MK
Źródło: MPK w Nowym Sączu
Fot.: archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Gosia pisze

    Gosia2345ns@gmail.com wszystko pięknie ładnie a jeżeli ktoś ma w niedzielę iść do pracy to jak się dostanie do chelmca bez klatki bez autobusu przez obwodnicę na nogach mamy chodzić ??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.