miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dzięki młodzieży z OHP w Nowym Sączu powstaje mini ogród zmysłów

0 535

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu biorący udział w projekcie „Wartościowy wolontariat – wartościowa przyszłość” realizowanego we współpracy z Akademią Ignatianum w Krakowie podjęli jedną z inicjatyw, jaką jest założenie społeczno-ekologicznego mini ogródka zmysłów.

 

Czytaj również: Ten film zapiera dech w piersiach! Oszałamiające ujęcia z lotu ptaka [Nagranie]

 

Całe przedsięwzięcie jest długofalowym procesem, podczas którego młodzież podejmuje szereg działań. Na początek: uporządkowanie terenu wokół ośrodka, wyznaczenie miejsc pod ogród, przekopanie i zgrabienie gleby oraz posianie gryki, aby użyźnić podłoże. Tak zrekultywowana ziemia umożliwi uprawę i podziwianie ulubionych polnych gatunków kwiatów, warzyw, ziół.

Prace dają możliwość oderwania dzieciaków od codziennych obowiązków, pogłębienia wzajemnych relacji i nabywania umiejętności współpracy w grupie. Głównymi ideami tego projektu jest zapewnienie kontaktu z naturą, integracja – mówi Rafał Kmak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego. – Dodatkowo zwiększymy użyteczność oraz walory estetyczne i środowiskowe przestrzeni wokół ośrodka. Inicjatywa jest również praktyczną i teoretyczną lekcją o ekologii i ogrodnictwie – dodaje Kmak.

źródło i fot. OHP Kraków

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź