miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

I Ty możesz pomóc niepełnosprawnemu Krzysztofowi! Weź udział w akcji charytatywnej

0 1 539

27-letni Krzysztof Chebda, który pochodzi z Nowego Sącza uległ wypadkowi na motocyklu w dniu 13 sierpnia 2018 roku. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Pieniądze zebrane podczas akcji pn. „Gramy dla Krzyśka!” zostaną przekazane na jego rehabilitację.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Wkrótce VII Nowosądecki Pokłon Trzech Króli!

 

– Był piękny, słoneczny dzień, a motocykle od zawsze były moją pasją, więc wybrałem się w podróż i niestety wyjeżdżając z terenu zabudowanego straciłem panowanie nad jednośladem. Wjechałem do rowu. Odzyskałem przytomność wówczas, gdy już miałem ściągnięty kask i jakaś osoba trzymała mi głowę na ramionach i polewała kark wodą. Karetką zostałem przetransportowany do szpitala w Szczecinie i tam oczekiwałem na zabieg. Od prawie trzech lat mieszkałem i pracowałem w tym właśnie mieście. Po wypadku powróciłem do domu rodzinnego w Nowym Sączu, ponieważ teraz poruszam się na wózku inwalidzkim i łatwiej mi jest tutaj funkcjonować. W Szczecinie mieszkałem w bloku, na czwartym piętrze i bez windy było by to wprost nierealne. Mam uszkodzony rdzeń kręgowy – powiedział Krzysztof Chebda.

W sobotę (5 stycznia) w Galerii Trzy Korony przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu odbędzie się akcja pn. „Gramy dla Krzyśka!”, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. Na plakacie znajdują się szczegółowe informacje i harmonogram kampanii. Gościem specjalnym będzie Izabela Trojanowska.

Na temat Krzysztofa Chebdy możesz poczytać w artykule: Krzysztof Chebda z Nowego Sącza uległ wypadkowi na motocyklu! Teraz potrzebuje Waszej pomocy [UDOSTĘPNIJ]

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź