miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„I Ty zostań św. Mikołajem” i podaruj dzieciom uśmiech!

0 1 341

Grupa „My kochamy Nowy Sącz” w porozumieniu z Fundacją „Będzie Dobrze” oraz MotoMikołajami po raz kolejny organizuje akcję „I Ty zostań św. Mikołajem”. Zbiórka różnego rodzaju artykułów na rzecz potrzebujących dzieci potrwa do 2 grudnia.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Podsumowanie Turnieju Szkół z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości! [ZDJĘCIA]

 

– Zbieramy artykuły dla dzieci niepełnosprawnych, najbardziej potrzebujących na obszarze Nowego Sącza, a także okolic. Odwiedzimy oczywiście sądecki szpital, domy dziecka, podopiecznych fundacji i naszych stowarzyszeń – powiedział Maciej Rogóż, przedstawiciel Grupy „My kochamy Nowy Sącz”.

Kampania „I Ty zostań św. Mikołajem” organizowana jest w terminie od 13 listopada do 2 grudnia. Można przynosić zabawki, słodycze, artykuły spożywcze i szkolne oraz innego rodzaju gadżety. Zbiórka będzie prowadzona w: Zespole Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego na ul. Morawskiego 2 w Nowym Sączu, Redakcji Dobrego Tygodnika Sądeckiego na ul. Żywieckiej 25 w Nowym Sączu, Galerii pod Piątką na ul. Rynek 5 w Starym Sączu, Internacie Międzyszkolnym przy ul. Daszyńskiego 19 w Starym Sączu.

– Chcieliśmy tak samo, jak w tamtym roku zaangażować Stary Sącz z racji tego, że fundacja ściśle współpracuje z Urzędem Miejskim w Starym Sączu. Mamy ponad tysiąc podopiecznych z terenu tej gminy. Bardzo potrzebujące dzieci będą oczekiwać w tym roku na nasze prezenty, na to, że MotoMikołaje przyjadą do nich w Mikołajki. Chcemy przygotować jak najwięcej paczek. 6 grudnia mamy zamiar spotkać się z dziećmi wraz z Mikołajkiem, ze skrzatami i wywołać uśmiech na ich twarzach. W tamtym roku było około setki paczek – powiedziała Anna Pych, prezes Fundacji „Będzie Dobrze” ze Starego Sącza.

Organizatorzy apelują do ludzi dobrej woli o zaangażowanie w akcję na rzecz potrzebujących dzieci oraz dziękują lokalnym instytucjom za wsparcie przy realizacji przedsięwzięcia.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź