miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Oficjalnie: Witold Rafał Kozłowski zyskał rekomendację PiS na Marszałka Województwa Małopolskiego!

0 505

Na Twitterze Beaty Mazurek – rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości pojawiła się informacja, która jasno wskazuje, że Witold Rafał Kozłowski zyskał jednak oficjalną rekomendację na stanowisko Marszałka Województwa Małopolskiego, a jego zastępcami mają zostać Łukasz Smółka i Tomasz Urynowicz.

 

Czytaj również: Sala gimnastyczna w Jasiennej będzie gotowa do końca sierpnia 2019 roku!

 

Witold Kozłowski od czerwca jest prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Wieloletni radny samorządu województwa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz sekretarz Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu otrzymał rekomendację Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Potwierdziła to oficjalnie Beata Mazurek, która pełni funkcję rzecznika prasowego partii.

Witold Rafał Kozłowski urodził się w Krościenku nad Dunajcem. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, a podyplomowo kształcił się m.in. w Szkole Głównej Handlowej i Polskiej Akademii Nauk. Pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych w Katowicach oraz w szkołach podstawowych w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej. W latach 1990-1998 był zatrudniony w kuratorium oświaty jako wizytator, a następnie dyrektor wydziału szkolnictwa podstawowego i przedszkolnego. W 1998 roku objął stanowisko sekretarza powiatu nowosądeckiego. W latach 1998-2010, przez trzy kadencje sprawował mandat radnego sejmiku małopolskiego. W 2014 roku, po czteroletniej przerwie ponownie został radnym wojewódzkim z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Kozłowski starał się o mandat radnego w tych wyborach samorządowych, ale nie udało się mu go uzyskać.

Agnieszka Michalik
Fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź