miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Iwona Mularczyk załatwiła Sandecji sponsorów!

8 2 562

Przedstawiciele PKP Cargo S.A. oraz POLREGIO zapewniają, że będą wspierać Sandecję. Deklaracje padły po konsultacjach z Iwoną Mularczyk (PiS), która walczy z Ludomirem Handzlem o objęcie władzy w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Umowa podpisana! Newag sprzedał elektryczne lokomotywy za ponad 45 milionów złotych

 

– Mamy w Nowym Sączu klub sportowy z tradycjami, który jest związany z koleją na przestrzeni dziejów. Jest on istotny i ważny dla mieszkańców. Chcemy, żeby on się jak najlepiej rozwijał. Coraz lepiej grają zawodnicy i mam nadzieję, że Sandecja wróci do Ekstraklasy, stąd moja rozmowa z prezesami PKP Cargo S.A. oraz POLREGIO. Chcemy pomóc klubowi, żeby mocniej i lepiej się rozwijał. Pragniemy, żeby był on flagowym klubem, który reprezentuje nasze miasto – powiedziała Iwona Mularczyk, kandydatka na prezydenta Nowego Sącza.

Deklaracje dotyczące wsparcia Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja Nowy Sącz padły po podpisaniu umowy na odbiór trzech sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych Dragon2 przez PKP Cargo S.A. Spotkanie odbyło się w Newagu, ponieważ to oni są ich producentami.

– Spółka Przewozy Regionalne wpisuje się w tym jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania niepodległości w budowanie tradycji, relacji z pasażerami. Wsłuchujemy się w pasażerów. W Nowym Sączu mamy bardzo dużo zaangażowanych pracowników w rozwój kolei, ale też patrzymy w przyszłość. MKS Sandecja również ma Akademię Młodych i z tymi młodymi ludźmi też chcemy współpracować oraz dbać o ich przyszłość. Lepszej przyszłości, niż poświęcanie się sportowi chyba nikt nie może sobie nawet wyobrazić, dlatego deklarujemy, że będziemy wspierać Sandecję. Podejmiemy właściwe kroki, żeby jak najszybciej móc razem współpracować dla dobra klubu oraz nowosądeczan. Będzie to funkcjonowało najprawdopodobniej na podstawie umów barterowych – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu spółki Przewozy Regionalne działającej pod marką komercyjną POLREGIO.

Jak podkreśla Zgorzelski, rozmowa z Iwoną Mularczyk oraz z posłem Arkadiuszem Mularczykiem zainspirowała spółkę do podjęcia takiej inicjatywy. To będzie z pewnością znaczące wsparcie. Zapewnia on również, że deklaracja zostanie podpisana. Najprawdopodobniej już w najbliższy wtorek. Dzięki temu inwestycje w postaci m.in. budowy nowego stadionu zostaną zrealizowane w najszybszym możliwym terminie.

– Nasza firma opiera się na dwóch filarach. Jednym jest sprzęt, który sprosta oczekiwaniom klientów, a drugim niemniej ważnym są pracownicy. Przykładamy wiele uwagi do jak najlepszej współpracy z ludźmi, żeby stworzyć atmosferę związania ich ze spółką. Na dość szeroka skalę prowadzimy działalność, próbujemy ludzi przekonać, że pracują w najlepszej firmie i z największą satysfakcją. Wspieramy szereg fundacji, które poświęcają swoja pracę naszym obecnym oraz byłym pracownikom. Wspomagamy ich w potrzebie. Uważamy, że sport jest jedną z dziedzin, której należy poświęcić nieco więcej uwagi, ponieważ jest przedmiotem zainteresowania sporej grupy ludzi. Myślę, że dzięki współpracy sportowej, uruchomimy kolejną nitkę do związania ludzi z naszą firmą. Stąd pomysł i deklaracja współpracy w tej dziedzinie. Forma współpracy i zakres będzie wynikał z wynegocjowanej umowy sponsorskiej, do której przystąpimy. Trudno mówić o efektach – powiedział Witold Bawor, członek zarządu ds. operacyjnych w PKP Cargo S.A.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
8 Komentarze
 1. Marzanna pisze

  To przynajmniej konkretna deklaracja! Sandecja ma ogromne potrzeby, które skutecznie realizował i załatwiał Ryszard Nowak.

  1. Krzyś pisze

   Tak dla przypomnienia – Ryszarda Nowaka już nie ma

  2. Marzanna pisze

   No i właśnie dlatego Mularczykowa jest w stanie coś wywalczyć. Nowak robił to skutecznie. Mularczykowa gwarantuje współpracę ze szczebalmi powiatowymi, wojewódzkimi i centralnymi – nie pozwólmy, aby miasto umarło na 5 lat. Konkurent Mularczykowej (można ją lubić lub nie, ale załatwi co trzeba) żadnych pieniędzy nie załatwi – to będzie drobny lokalny układ…

   1. Zadg1235 pisze

    Co ty bredzisz? NOWAK był z pisu. To ile załatwił przez te lata P? Kto nie budował orlikow w Sączu, specjalnie po zajazue od lysego by nie wspierać programu przeciwnej partii? Ile tego mydlenia? Sącz to nie może być bardziej wykluczony miastem, bardziej na peryferia nie są się już wylądować.
    Jeśli macie chociaż trochę rozumu ludzie, to nie oddajcie głosu na pozorantke z nadania wodza. Ktoś kto trzy miesiące temu jeszcze nauczał w liceum ma umieć zarządzać miastem, ludźmi, finansami? Ona na zero wiedzy a ten temat.
    A te nagle delegacje z Warszawy by obuecankami wesprzeć Mularcsykowa są żałosne.

  3. Kibic pisze

   Co niby Nowak załatwiał dla Sandecji? Jakiegoś sponsora, stadion? Właśnie nie. Miasto już umarło na 12 lat. I nie obchodzi mnie czy to PiS czy PO,taka prawda. Mularczyk NIC nie załatwiła. To umowa niekorzystna dla Sandecji. Będą musieli jeździć niewygodnymi pociągami. Koszty transportu to NIC dla 1 ligowego klubu, oni tego nie odczują, za to sposób transportu może odbić się na wynikach. I to za darmowe bilety dla pracowników PKP!!

  4. Kibic pisze

   Co Nowak zrobił dla Sandecji? Stadion, sponsorów? Taa… Ale masz rację Mularczykowa gwarantuje to samo. Handzel mówił już 5 lat temu o stadionie dla Sandecji, gdy nie był aż tak potrzebny. Ma on służyć nie tylko pilkarzom, ale także Sądeczanom jako centrum rehabilitacji.

 2. Przestrzenny pisze

  Idealne podsumowanie “Trudno mówić o efektach – powiedział Witold Bawor” to odzwierciedlenie typowego gadania wyborczego. To nadal wsparcie reklamowe i drobne finansowania klubu… nic konkretnego. Nikle szukać sponsorów, gdy marionetka stoi i gada co jej “mężuś” powie… Jak taka cwana to czemu nie pokaże się sama na debacie i wypowie się. Nauczycielka, pedagog to raczej nie powinien mieć problemu w kontakcie z ludźmi. Prezydent to osoba reprezentatywna mimo wszystko. Wybór oczywisty…
  Wybieram…się na wybory
  Głos mój pozostanie pusty, to sprzeciw przeciwko układom, ktore niszczą to miasto…

  1. Teresa pisze

   Wielka szkoda, ze wybory za kilka dni. Gdyby dłużej trwała walka przedwyborcza mielibyśmy w NS wszystko o czym tylko mozemy pomarzyć.

Zostaw odpowiedź