miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jest decyzja klubu radnych w sprawie Artura Czerneckiego

0 2 518

Według informacji do których udało nam się dotrzeć, klub radnych PiS-Wybieram Nowy Sącz podjął decyzję w sprawie Artura Czerneckiego. Część osób wnioskowała o jego usunięcie z Klubu. Sprawa jego aktywności podczas głosowań, od dłuższego czasu budzi pewne wątpliwości. Dzisiaj (16 września) nowosądeccy radni Klubu mieli podjąć decyzję czy wyrzucić Artura Czerneckiego z Klubu.

Czytaj również: Zgoda na realizację „łącznika brzeskiego” za 110 mln złotych. To fragment „sądeczanki”

O wątpliwościach w zachowaniu radnego Artura Czerneckiego informowaliśmy już wielokrotnie. Wg informacji jakich udzielił dzisiaj w Radiu Kraków Michał Kądziołka Przewodniczący Klubu – W środę odbyło się posiedzenie Klubu, w którym sam zainteresowany miał okazję wytłumaczyć kolegom i koleżankom swoje zachowanie podczas ostatniego głosowania. Sprawa tyczyła się jego nieobecności na głosowaniu uchwały: „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowego Sącza”. W konsekwencji jego nieobecności stosunkiem głosów 11:10 poczyniono kolejny krok w sprawie budowy spalarni śmieci w Nowym Sączu. Więcej na ten temat pialiśmy tutaj: Spalarnia śmieci w Nowym Sączu coraz bliżej? Radni podjęli ważne decyzje.

W środę Radni przerwali posiedzenie klubu aby przeanalizować tłumaczenia Czerneckiego i podjąć decyzję po zastanowieniu. Posiedzenie klubu wznowiono dzisiaj i według naszych informacji zostało już zakończone. Czy na skutek głosowania Artur Czernecki przestał być członkiem Klubu PiS-Wybieram Nowy Sącz? Niestety na chwilę obecną nie mamy oficjalnego potwierdzenia decyzji Klubu. Nie udało nam się skontaktować z żadnym przedstawicielem.

Czy Czernecki pozostanie w klubie PiS czy zostanie radnym niezrzeszonym? A może wstąpi do klubu Koalicji Nowosądeckiej, bądź innej struktury funkcjonującej w Radzie Miasta? O tym przekonamy się już wkrótce.

Do sprawy wrócimy.

fot.: Facebook (profil Artura Czerneckiego)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź