miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński z wizytą w Nowym Sączu

1 195

Jerzy Kwieciński przybył na Sądecczyznę, aby spotkać się z przedsiębiorcami, a także z samorządowcami. Minister uczestniczył w Komisji Wspólnej Samorządu Terytorialnego i Samorządów Gospodarczych dla Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza.

 

Czytaj również: Spotkanie z Marszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim [ZDJĘCIA]

 

– Problemy Sądecczyzny są niezwykle ważne. Jesteśmy tutaj po to, żeby zastanowić się nad tym, co należy zrobić, aby ten region się rozwijał. Dla mnie osobiście Ziemia Sądecka kojarzy się z największą liczbą milionerów na kilometr kwadratowy. Nasz rząd realizuje politykę zrównoważonego rozwoju. Inicjatywa wspólnej komisji, gdzie są reprezentowani zarówno ludzie biznesu jak i samorządu podoba nam się bardzo, ponieważ ma ona prowadzić do symbiozy. Gospodarka powinna rozwijać się jak najlepiej czyli należy dążyć do tworzenia nowych miejsc pracy – powiedział Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju.

Budowanie polskiej marki poza granicami kraju jest bardzo ważne, na terenie Sądecczyzny jest wiele firm, które spokojnie mogą konkurować na rynkach europejskich oraz światowych.

– Chcemy się wsłuchiwać w głos przedsiębiorców oraz samorządowców i wspierać ich działania. Spotykamy się z różnymi firmami na terenie Ziemi Sądeckiej, zarówno z małymi jak i z dużymi. Zmieniamy przepisy prawa na bardziej przyjazne. Wprowadzamy konstytucję dla biznesu czyli zestaw aktów prawnych, które sprawiają, że działalność staje się prostsza. Silnie wspieramy działania proinnowacyjne. Np. firma Fakro napotyka na bariery za granicą w momencie, kiedy zaczyna się rozwijać i wchodzić na inne rynki. Bardzo chcemy tym przedsiębiorstwom pomagać – dodał Jerzy Kwieciński.

Rząd przygotowuje obecnie reformę prawa podatkowego, pracuje nad nią Ministerstwo Finansów. Dla najmniejszych firm przewidziane są ulgi w ZUS-ie, zwłaszcza w początkowej fazie działalności. Funkcjonowanie małych i średnich przedsiębiorstw na Sądecczyźnie ma być o wiele łatwiejsze. Jerzy Gwiżdż, zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza podziękował Ministrowi Inwestycji i Rozwoju za wizytę oraz wsparcie w realizacji szeregu inwestycji.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Plebs z Ratusza w Nowym Saczu dowiedział sie od swojego ministra w Warszawie że żadnego rozwoju Nowego Sacza nie będzie !!!

Zostaw odpowiedź