Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowa klasopracownia dla uczniów w Zespole Szkół nr 5 [ZDJĘCIA]

0 175

Nowa klasopracownia, w której będą prowadzone zajęcia dla młodzieży ze Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, została otwarta 12 kwietnia w Zespole Szkół nr 5 Specjalnych w Nowym Sączu. Pomieszczenie zostało generalnie wyremontowane i wyposażone między innymi dzięki pracy nauczycieli i samych uczniów.

 

Czytaj również: Samochodówka wyróżniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Klasopracownia dla Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy została generalnie wyremontowana ze środków szkolnych i przy zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, którzy m.in. wykonali meble na warsztatach szkolnych i zmontowali je w pracowni. Koszt kuchni to ponad trzynaście tysięcy złotych, a znajduje się w niej sprzęt wykorzystywany w większości domów. Na wyposażenie składa się m.in. lodówka, kuchenka, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, czy zastawa stołowa. Dzięki temu uczniowie będą w niej mogli sami przygotowywać posiłki dla siebie.

– Nowoczesne klasopracownia powstała z myślą o dostosowaniu procesu nauczania i wychowania do specjalnych potrzeb psychofizycznych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Przygotowujemy tu naszych uczniów do życia w społeczeństwie i kształcimy umiejętności w pełnieniu ról społecznych i zawodowych. Uczeń, także ten z defektami sprawności, myśli o zaistnieniu na rynku pracy i chce być dobrze do tego przygotowany, a to pozwoli mu w złożeniu rodziny i spełnieniu się w życiu – mówi Waldemar Bogacz, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 Specjalnych w Nowym Sączu.

W ramach Zespołu Szkół numer 5 Specjalnych działa Szkoła Przysposabiająca do Pracy i Szkoła Branżowa I stopnia. Uczniowie kształcą się tam w kilku kierunkach: cukiernik, kucharz, stolarz, murarz i tynkarz oraz mają do dyspozycji bardzo dobrze wyposażone warsztaty szkolne. Ponadto młodzież szkolna, pod opieką nauczycieli zawodu, prowadzi bloga cukierniczo-kulinarnego, na którym znajduje się mnóstwo pomysłów na pyszne potrawy i desery.

W otwarciu nowej pracowni w Zespole Szkół nr 5 uczestniczyli: Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza oraz radni miejscy: Elżbieta Chowaniec i Józef Gryźlak, a także Tomasz Łuczkiewicz, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Nowego Sącza.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.