miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy pawilon oraz wyremontowane oddziały szpitale oficjalnie otwarte!

2 997

W dniu dzisiejszym nastąpiło  uroczyste otwarcie nowego pawilonu i zmodernizowanych oddziałów Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Wartość tej inwestycji to blisko 70 mln zł, z czego ponad 36,5 mln zł to Fundusze Europejskie. W wydarzeniu wzięli udział: marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, przewodniczący Sejmiku Wojciech Skruch, a także radni województwa: Marta Mordarska, Jadwiga Wójtowicz, Stanisław Pasoń i Piotr Lachowicz.

 

Czytaj również: Sądecczyzna pod wodą. Zalane ulice, potoki wylewają z koryt [Nagrania, zdjęcia]

 

– Zdrowie Małopolan jest dla nas priorytetem, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa. Modernizacja Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu to wielkie wydarzenie i ogromna inwestycja w służbę zdrowia – blisko 70 mln zł, z czego ponad 36,5 mln zł pochodzi z Funduszy Europejskich. Rozwój tej placówki to również ogromna szansa na poprawę standardu i jakości usług medycznych w Małopolsce. Szpital, w ramach wsparcia z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, otrzymał też wsparcie w kwocie prawie 7,5 mln zł na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego. Ale to nie wszystko. Dodatkowe 1,5 mln zł w ramach Pakietu Medycznego 3 również trafi to tej sądeckiej placówki – mówił marszałek Witold Kozłowski.

 

 

W ramach projektu wybudowano nowy pawilon ginekologiczno-położniczy, kotłownię, a także nastąpiła zmiana lokalizacji istniejących oddziałów/poradni i zmodernizowano istniejące budynki (w tym dostosowanie do przepisów) z przeznaczeniem na oddziały: Pulmonologii, Psychiatrii, Chorób Zakaźnych, Otorynolaryngologiczny, Rehabilitacyjny, Geriatryczny, Pediatryczny, Chirurgiczny dla Dzieci, Chorób Wewnętrznych, Onkologii Klinicznej oraz poradnie: Ginekologicznej, Zaburzeń i Wad Rozwojowych dzieci, Chirurgii Urazowo-Orotopedycznej, Preluksacyjnej, Rehabilitacyjnej, Pracowni Fizjoterapeutycznej, POZ i dróg wewnętrznych.

Inwestycja zakłada też realizację działań konsolidacyjnych, poprzez przeniesienie Poradni Rehabilitacyjnej i Pracowni Fizjoterapii z budynku przy ul. K. Wielkiego 4 do Zespołu Poradni Specjalistycznych. Konsolidacja pozwali obniżyć koszty utrzymania obiektu, koszty transportu i koszty osobowe obsługi i rejestracji pacjentów.

Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu należy do sieci szpitali o III stopniu referencyjności Oddziału Neonatologii i IT. Teraz w jednym pawilonie zostanie umieszczony Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Ginekologii Onkologicznej, Neonatologiczny z IT oraz poradnia Ginekologiczna i Poradnia Zaburzeń i Wad Rozwojowych Dzieci.

Wszystkie oddziały zostały doposażone w wysokospecjalistyczny sprzęt i aparaturę medyczną m.in. aparaty USG – w tym aparat USG 4 D dla ginekologii, respiratory, defibrylatory, stoły operacyjne, aparaty do znieczulania, kardiomonitory, aparaty EKG, a także nowe łóżka, szafki przyłóżkowe, inkubatory dla wcześniaków, fotele dla rodziców i meble medyczne.

Źródło, fot.: malopolska.pl

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. xaxa131231 pisze

    Nie nowe skrzydło oddziału czyni ze szpitala porządną placówką ale sami lekarze, opieka pielegniarek i podejscie do pacjenta. Kazdy w śaczu to wie, że najlepiej unikać szpitala w tym mieście i kierować się do Tarnowa/Krakowa na zabiegi i złamania do Krynicy.

  2. kokosz pisze

    W punkt! Sądecki SOR to umieralnia.

Zostaw odpowiedź