miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Automat biletowy pojawił się przy Kościuszki!

0 1 017

Od 10 września oficjalnie weszła w życie „Taryfa Sądecka”, a pasażerowie mogą poruszać się komunikacją kolejową i miejską na obszarze Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego na podstawie jednego biletu. Bilet zintegrowany jest znakomitym rozwiązaniem również dla przewoźników. Pierwsze automaty biletowe wchodzące w skład Systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej zostały zamontowane, jeden z nich znajduje się przy ul. Kościuszki.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Darmowa komunikacja miejska dla 70-latków!

 

Dzięki „Taryfie Sądeckiej” można na jednym bilecie jeździć pociągami Kolei Małopolskich oraz Przewozów Regionalnych (w wybranej strefie), a potem przesiąść się na autobus miejski i dojechać do wybranego miejsca w Nowym Sączu lub w gminie pojazdami sądeckiego MPK. Bilety można nabyć w bezpłatnej aplikacji mobilnej iMKA, w automatach MKA, a także w kasach. Dostępne są zarówno bilety miesięczne, jak i czasowe (60, 90 i 120-minutowe).

Wprowadzenie „Taryfy Sądeckiej” jest efektem współpracy Województwa Małopolskiego, Miasta Nowy Sącz, Powiatu Nowosądeckiego oraz gmin: Starego Sącza, Rytra, Łącka i Podegrodzia. Bilet zintegrowany uwzględnia wszystkie ustawowe zniżki dla uprawnionych.

Jeden z automatów biletowych wchodzących w skład Systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA) został postawiony niedawno przy ul. Kościuszki w Nowym Sączu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź