miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: „Indiańska” noc w Zespole Przedszkoli

0 566

Już po raz czwarty w Zespole Przedszkoli w Nowym Sączu, 10 maja zorganizowano długo oczekiwaną przez wszystkich przedszkolaków zieloną noc. Dla nauczycieli i samych dzieci było to duże wyzwanie oraz wspaniała zabawa, moc atrakcji i dobrze wspólnie spędzony czas.

Czytaj również: Nowy Sącz: Monitoring na pumptracku i na parkingu przy Al. Piłsudskiego!

W tym roku noc zielona przebiegała w klimacie indiańsko-kowbojskim. Współprowadzącymi imprezę były nauczycielki gr. IV, a także zaproszeni goście: Drużynowa PWD p. Małgorzata Belska, Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania w Nowym Sączu, druhna Aneta Kaczmarczyk, druh Jakub Belski oraz zuchy i harcerze z 4 Nowosądeckiej Drużyny Wielopoziomowej „Trzy Żywioły”.

Po złożeniu przyrzeczenia odczytanego przez Dyrektor ZP Jolantę Ziejewską, przedszkolaki zostały zaproszone do świata indiańskiej przygody przez drużynową panią Małgorzatę Belską i zapoznane z opowiadaniem o przygodach małych dzieci, które chciały być Indianami. – Przed naszymi przedszkolakami nie lada zadanie. Żeby stać się Przedszkolnymi Indianami dzieci musiały odnaleźć ślady Indian na holu, pokonać ścieżkę prób, na które złożyły się: taniec do muzyki indiańskiej – „Indiańskie rytmy”, „Tropienie” – odnalezienie skarbu w ogrodzie i wykonanie  zadań wymyślonych przez harcerzy oraz ostatnia próba – „Taniec deszczu”- wywoływanie go – mówi jedna z organizatorek wydarzenia. – Po pokonaniu trzech prób, każdy przedszkolak otrzymał indiańskie imię i stał się prawdziwym Przedszkolnym Indianinem. Drugą częścią zielonej nocy była zabawa piżama-party z grupą ANIMANIAK w stylu kowbojsko-indiańskim. Dla wytrwałych przedszkolaków był także seans filmowy przy ulubionych smakołykach m.in. specjalnie pieczonych ciasteczkach, paluszkach- świderkach, frytkach – dodaje opiekunka grupy.

Po nieprzespanej i niezwykłej pełnej wrażeń oraz niecodziennych atrakcji zielonej nocy, każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom, odznakę Przedszkolnego Indianina oraz słodkości.

– Wierzymy, że noc pełna wrażeń na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom, zuchom i harcerzom z 4 Nowosądeckiej Drużyny Wielopoziomowej „Trzy Żywioły”  za wspaniałą zabawę, która wzbogaciła naszą zieloną noc – mówiła Jolanta Ziejewska, dyrektor przedszkola.

 

fot. archiwum przedszkola

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź