miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Nowy Heleński już wkrótce połączy oba brzegi Dunajca [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 3 032

Budowa nowego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu przebiega zgodnie z założeniami, obecnie dopinane są prace związane z wykonaniem rusztu stalowego i za niedługo będzie on gotowy. Być może do jesieni uda się zrealizować kluczowe prace w korycie rzeki.

 

Czytaj również: Wkrótce zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Długosza – ul. Żeromskiego w Nowym Sączu!

 

– Do wykonania zostały trzy przęsła rusztu stalowego nowego mostu na rzece Dunajec w Nowym Sączu. Mam nadzieję, że za około dwa tygodnie zostanie połączony już cały obiekt. Po drugiej stronie rzeki w dwóch miejscach narożnych montowane są już elementy, które stanowią bazę do wykonywania dwóch dużych łuków o wysokości prawie trzydziestu metrów. One będą zamontowane zarówno od strony dzielnicy Helena na środkowym filarze oraz od strony ruin zamku. Łuki to bardzo ważna konstrukcja, ponieważ ten element będzie wspierał i przytrzymywał cały obiekt mostowy, który zostanie oparty na przyczółkach – poinformował Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem, a pogoda jest w miarę sprzyjająca (oprócz dwóch tygodni deszczu). Na miejscu pracują dwa dźwigi, które przenoszą systematycznie stalowe elementy mostowe.

 

 

Agnieszka Michalik
Fot.: Marek Jaśkiewicz (zdjęcie główne), Agnieszka Michalik

wideo. Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź