miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 przeciwni jej likwidacji!

0 2 821

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza przy ul. Długosza w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie, w którym czynny udział wzięli zarówno nauczyciele, rodzice, jak i przedstawiciele Rady Miasta Nowego Sącza. Obecny był także poseł Arkadiusz Mularczyk.

 

Czytaj również: Iwona Mularczyk: „Szkoła to nie jest przedsiębiorstwo, które zamyka się, jeżeli jest nierentowne”

 

Po tym, jak w środę (23 stycznia) odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Małgorzata Belska oraz zastępca prezydenta Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka przedstawiły propozycję likwidacji Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu, rozgorzała dyskusja na ten temat. Rodzice, których dzieci uczęszczają do tej placówki nie kryją niezadowolenia. Dyrektor Jolanta Bodziony oraz nauczyciele również są przeciwni likwidacji szkoły.

– Sprawy, które dzieją się w mieście są przedmiotem mojego zainteresowania, ponieważ jestem parlamentarzystą z Nowego Sącza. Uważam, że szkół nie należy likwidować. Trzeba zrobić wszystko, żeby je utrzymać. W ścianach, murach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza „widać serce”. Wykonałem telefon do kuratora oświaty i przekazałem jej moje obawy odnośnie tej jakże ważnej sprawy i braku konsultacji. Będziemy bronić tej szkoły – powiedział Arkadiusz Mularczyk, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu zapewniła o tym, że będzie walczyła o jej przetrwanie do samego końca, ponieważ jest to jej obowiązek.

Protest rodziców i nauczycieli zaplanowany został w dniu 29 stycznia przed ratuszem, tuż przed Sesją Rady Miasta Nowego Sącza, która rozpocznie się o godz. 15:00. Przypominamy, że projekt uchwały dotyczący likwidacji placówki zostanie przedyskutowany, a następnie poddany pod głosowanie. Radni miejscy podejmą ostateczną decyzję w tej sprawie.

 

Czytaj również: Mularczyk interweniuje w sprawie salowych i sanitariuszek sądeckiego szpitala!

 

W spotkaniu, które miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza przy ul. Długosza w Nowym Sączu, oprócz nauczycieli i rodziców uczestniczyli: Iwona Mularczyk – przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza, Wojciech Piech – sekretarz Województwa Małopolskiego i radny Miasta Nowego Sącza, Michał Kądziołka – wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza, Arkadiusz Mularczyk – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, a także Grzegorz Ledziński – przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Nowego Sącza.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź